39 рибаків-бракон’єрів оштрафували на 1200 грн
Державні інспектори Сумського рибоохоронного патруля склали 18 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову), 14 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) один – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ст. 85-1 КУпАП (незаконне зберігання та продаж заборонених знарядь лову). Також оформлено п’ять актів виявлення та вилучення шести одиниць безхазяйного майна.
«У порушників вилучено 18 од. заборонених знарядь лову та більше 22 кг водних біоресурсів. Збитки, завдані рибним запасам, склали 3 783 грн. Накладено штрафів на суму 1 122 грн. Передано до судів 20 справ для притягнення до адміністративної відповідальності» – повідомив керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.
Для прикладу, п’ятого лютого 2020 року на водоймі в с. Новоандріївка Білопільського району держінспекторами виявлений громадянин, який за допомогою однієї «драги» добув 0,5 кг личинки хірономід. Збитки становлять 255 грн.
Того самого дня на р. Сула в с. Мельники Роменського району рибінспектори викрили порушника, який здійснював вилов риби забороненими знаряддями – трьома «екранами». Здобув щуку (1кг). Завдано збитків у розмірі 340 грн.
Сьомого та восьмого лютого інспектори рибоохоронного патруля виявили грубе порушення Правил рибальства на водоймі в с. Новоукраїнка Тростянецького району. Сім місцевих жителів здобули 5,35 кг мотиля. Завдано збитків у розмірі 2 728,5 грн.
Восьмого лютого аналогічне порушення виявили держінспектори в с. Новоандріївка Білопільського району. Двоє громадян за допомогою забороненого знаряддя – однієї «драги» виловили 0,9 кг мотиля. Сума збитків становить 459 грн.
На осіб складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя лову вилучено.
У Сумському, Ямпільському та Шосткинському районах інспекторами виявлено 10 порушників, які добували водні біоресурси живцевими снастями, що перевищують дозволену кількість гачків – 112 «щуковками». На рибалок складено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено 901 грн штрафу.
За цей період складено п’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна у Білопільському, Буринському, Конотопському, Лебединському та Шосткинському районах, згідно з якими вилучено шість сіток та один «екран». У водне середовище випущено 3 кг риби (12 шт.).
Крім того, державні інспектори виявляють реалізаторів водних біоресурсів без сертифікатів якості та документів, які б підтверджували законність їхнього походження. Так, під час перевірки місць незаконної торгівлі водними біоресурсами на ринках області виявлений один випадок незаконного продажу 1,5 кг водних біоресурсів. На реалізатора оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.
Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13, повідомляє Сумський рибоохоронний патруль.