Нове-старе. Виборче “оновлення” не означає якість
На нинішніх виборах як ніколи політики експлуатують тему «оновлення» і «нових облич». Але навіть реально нове не означає якісне
Напевне, багато хто із читачів у житті зіткався із ситуацією: придбав новий товар – красива упаковка, красива реклама, а придбаний міксер чи смартфон перестав працювати на другий день. Саме так обманюють покупців недобросовісні і маловідомі виробники, яких зараз більш ніж достатньо. У відомих марок теж зустрічаються випадки браку, але у них він мінімальний, і браковану річ замінити легше.
Звісно, будь-які порівняння умовні, але таку ситуацію цілком можна порівняти із агітацією багатьох партій на нинішніх дострокових виборах до Верховної Ради. Піарники багатьох із них добре експлуатують трендову тему – старі політики, мовляв, погані, а усі нові – просто супер. Цю хвилю намагаються спіймати і багато з молодих кандидатів-мажоритарщиків, які до цього про політику чули тільки із новин у телевізорі та у соціальних мережах. Але «нове» зовсім не синоніми слів «якісне» і «прекрасно працююче». Так, як «старе» – не завжди синонім слів «погане» і «корупційне».
Подібні аналогії штучні і нав’язані, і виборці вже не раз могли у цьому переконатися. У 2010 році екс-голова Сумської ОДА часів Януковича, який зараз теж балотується, теж позиціонував себе як молодого і перспективного, а чим усе завершилося у 2014 році? Тож виборцям при виборі варто дивитися не на агітацію, а на партію і конкретну людину для голосування по мажоритарному округу. Щодо партії слід з’ясувати, як вона ставиться до державності України і як відповідає на основні виклики нинішнього часу: війна із Росією, розвиток економіки, податки, ринок послуг ЖКГ і т. п.
Щодо окремого кандидата варто з’ясувати, чи сприймає він Україну як державу, чи співпадають йог політичні переконання із вашими. Варто також дізнатися ,яка у кандидата освіта, політична і життєва історія, наскільки він може тримати слово і тримати удар. Про голосування «по приколу» чи за красиву «молоду» картинку не може бути і мови, якщо немає бажання вже через півроку лаяти себе за невдалий вибір.
Володимир Пошва
Панорама №28-2019