Кінодокумент про добровольців АТО презентували у Сумах (Фоторепортаж)
Презентація фільму, який є докуметальною розповіддю про героїв нашого часу – воїнів добровольчих батальйонів «Донбас» та «Азов», відбулася напередодні величного свята – Дня захисника Вітчизни. Першими сумськими глядачами 12 жовтня стали студенти та викладачі Сумського педуніверситету ім. А. Макаренка. Вони зібралися в актовій залі та вітали творчу групу документального проекту. Також на кінопоказ прийшли представники волонтерських організацій, які у 2014 році буквально врятували бійців, надаючи їм різнобічну допомогу та підтримку.
Звичайно ж, найпочеснішими гостями свята стали бійці добровольчих батальйонів. Вони скромно розмістилися біля сцени на першому ряді, а потім, за мить вже з екрана у військових строях відверто розповідали про свій шлях на війну та чому вони зробили мужній вибір – в 2014 році стали добровольцями та першими стали на захист Батьківщини.
Режисер проекту Babylon 13, очільниця громадської організації «Новий Донбас» Лариса АРТЮГІНА, яка є авторкою та режисером документального фільму «Як ми стали добровольцями» розповіла про історію його створення. Вона підкреслила, що презентований фільм повністю волонтерський й він ніколи не буде комерційним проектом. За її словами стрічка – це подяка, низький уклін, тим хто нас захистив, нашим добровольцям. Лариса Артюгіна: «На жаль, війна триває, нічого не закінчилося й невідомо коли закінчиться і як… Є вірогідність, що дехто із сьогоднішніх глядачів незабаром візьме в руки зброю та піде захищати нашу країну від російського агресора. То ж якщо ви зможете надихнутися тими людьми, яких ви побачити сьогодні на екрані – я буду щаслива. Перегляд нашого фільму буде складним, тому бажати приємного перегляду в даному випадку – недоречно».
Як і на прем’єрному показі у Києві, так і в Сумах один з героїв стрічки доброволець з позивним Піаніст виконав авторську композицію, яка є прологом до фільму. Він також створив і музику до фільму та присвятив свій твір добровольцям батальйону «Донбас».
Варто зазначити, хронометраж кінофільму 1 година 9 хвилин – ніби то мало, та в ній сконцентровано так багато особистих історій, глибоких думок, болю, подій та ціла галерея мужніх фронтових образів, яких вистачить на цілий об’ємний роман чи серіал. Гірким фінальним акордом документальної стрічки є трагічні світлини загиблих бійців.
Після перегляду документального кіно «Як ми стали добровольцями» відбулося спілкування зі студентами педуніверситету. Вони поставили низку запитань творчій групі та присутнім у залі героям фільму.