Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

5 громад Сумщини розвиватимуть послугу сімейного патронату

72

Конкурсний відбір на участь у загальноукраїнському проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» пройшли 5 громад Сумської області: Чернеччинська, Недригайлівська, Нижньосироватська, Путивльська та Тростянецька.

За словами керівника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій Каліновський, на сьогодні у Сумській області працюють 11 патронатних сімей. Ще сотні дітей у складних життєвих обставинах потребують влаштування не до інституційних закладів, а у безпечне сімейне середовище, де вони можуть отримати належний догляд та реабілітацію.

В Україні ж працюють близько 300 патронатних сімей, тоді як дітей, які потребують їхніх послуг, щонайменше 8000. Проєкт«Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розрахований на півтора року. Планується, що за цей час кількість патронатних сімей в Україні зросте вдвічі.

Загалом конкурсний відбір на участь пройшли 184 громади з 21 області України.

Громади-учасниці матимуть матеріальну, інформаційну, та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту будуть проводити навчання, аби підвищити професійну компетентність спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату.

Самі сім’ї, які захочуть стати патронатними, отримають соціальний та психологічний супровід, підтримку міждисциплінарної команди. Передбачені умови для надання благодійної допомоги в облаштуванні кімнат для влаштованих до патронатної сім’ї дітей.

Сімейний патронат — це оплачувана комплексна послуга, завдяки якій діти перебувають вдома у професійних вихователів. Таке влаштування тимчасове — поки біологічні батьки долають скруту або на час пошуку нової родини. Таким чином хлопчик чи дівчинка залишається у своїй громаді, може ходити до своєї школи чи садка, зберігає контакти з родичами.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» має популяризувати цю соціальну послугу та збільшити чисельність патронатних сімей.

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.