Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

3 загиблих, 12 поранених. Результат атаки шахедів на Суми

5,312

Станом на 20 березня 2024 р. у лікарнях Сум у стані середньої важкості знаходяться троє мешканців міста, які постраждали під час влучання ворожого безпілотника у багатоквартирний будинок

Не встигли Суми оговтатися від ворожих атак 6 і 7 березня, як у ніч на 13 березня окупанти знову атакували місто безпілотниками типу “Шахед”, один із них влучив у житловий будинок по вул. Кондратьєва. І хоча на той час у Сумській області була оголошена повітряна тривога, більшість жителів міста знаходилися у своїх помешканнях. Не виключенням були й жителі 5-поверхівки, що розташована по вул. Г. Кондратьєва.

О 1:30 ночі життя багатьох родин з того будинку розділилося на “до” та “після”. Ворожий безпілотник влучив у будинок між 1 і 2 під’їздом. На місце прильоту терміново виїхали усі екстрені служби міста. Це і рятувальники ДСНС України у Сумській області, і представники поліції, і медики екстреної служби, і представники волонтерських організацій.

Кожен на місці робив свою справу: пожежники гасили полум’я, адже в результаті удару зайнялася пожежа; рятувальники почали рятувально-пошукову операцію; медики – надавати допомогу тим, хто постраждав, але зміг власними силами вибратися зі зруйнованої будівлі.

У дворі будинку рятувальники розгорнули намет, у якому можна було зігрітися, випити чаю і чекати, доки інших постраждалих, серед яких були діти, почнуть діставати з-під завалів.

3 із 8 ворожих атак, які ворог здійснив на Суми за час повномасштабного вторгнення, відбулися у березні 2024 р.

Пошкодження і руйнування
Аварійно-рятувальні та пошукові роботи на місці прильоту тривали чотири дні. На допомогу сумському загону ДСНС України приїхали й представники Міжрегіонального центру швидкого реагування, який розташований у м. Ромни. Впродовж чотирьох днів працюючи в Сумах на місці ворожого удару, рятувальники провели колосальну роботу. В перші години фахівці ДСНС врятували 10 мешканців зруйнованої багатоповерхівки, з яких п’ятьох деблокували з–під завалів.
Усього, за даними Сумської міської військової адміністрації, у результаті цієї трагедії постраждало 15 людей. На стаціонарному лікуванні залишаються четверо сумчан, серед яких одна дитина (у двох стан важкий стабільний, у двох – середньої важкості).

Станом на 18 березня у СМР повідомляють, що до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, надійшло 46 заяв. Встановлено, що 23 квартири – зруйновано, 26 – обстежено.
Місцева влада за допомогою волонтерських і благодійних організацій надала усім, хто того потребував, місця для тимчасового розселення. Таких серед постраждалих виявилося 5 родин.

Представники французької гуманітарної організації АСТЕD та БФ «Право на захист» приймають постраждалих для надання благодійної допомоги. Передбачена така для громадян, чиє житло має значні ушкодження: повністю вибиті вікна, суттєві руйнування стін та даху, повністю зруйноване житло, або були фізично травмовані чи мають загиблих членів домогосподарства. Розмір грошової допомоги складає 3600 грн на місяць для кожного члена домогосподарства терміном на 3 місяці.

Сьогодні поки що ще не йде мова про компенсації або виплати, адже аварійні роботи тільки-но завершені, і обсяг руйнувань ще встановлюється.

Хвилина мовчання
Про те, що на місці ворожого удару будуть летальні випадки, стало зрозуміло одразу. Хто вони і яке їх число не було відомо аж до кінця аварійно-рятувальних робіт. Отже, працівниками ДСНС з-під завалів деблокували тіла трьох загиблих (чоловіки 1939, 1984 та 1985 р.н.). Дівчина 2003 р.н. вважається зниклою безвісти.

Понад 800 вибухів пролунало в області за два дні. Минулого року така кількість ворожих ударів була за 6 місяців

Місцеві мешканці, які вижили в нічному кошмарі, кажуть, що найстаршому загиблому пану Борису було 85 років. Від початку повномасштабного вторгнення чоловік перебував за кордоном у своєї доньки та повернувся додому лише на початку березня.
Майорові Денису Савченку було 39 років. В момент атаки шахеда він разом з дружиною і дітьми перебував вдома. Батькам вдалося вберегти малечу, дружина Дениса зараз знаходиться в лікарні, а самого чоловіка 15 березня поховали на Алеї Слави поряд з молодшим братом Максимом, який героїчно загинув ще у 2014 р. під Лисичанськом.

Про ще одного загиблого чоловіка відомостей, на жаль, немає.

Зниклою безвісти вважається 20-річна сумчанка Анастасія, яка винаймала квартиру на п’ятому поверсі цього будинку. Під руїнами було знайдено її мобільний телефон, але ні самої дівчини, ні її тіла рятувальники не зайшли.

Не знаємо, чи можна вважати це дивом з огляду на такі страшні обставини, але одна з мешканок під’їзду, чия квартира повністю знищена, повідомила, що в цю трагічну ніч у їхньому будинку не травмована фізично і не загинула жодна дитина.

P.S. Під час ракетної атаки російських терористів на місто Суми 17 березня були пошкоджені об’єкти цивільної інфраструктури. На щастя, люди не постраждали. На місці працюють всі необхідні служби. Ситуація на кордоні знаходиться під контролем ЗСУ. Не піддавайтесь панічним настроям і не довіряйте ворожим ІПСО.

Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги, бережіть себе, перебувайте в укриттях, довіряйте тільки перевіреним джерелам інформації.

Фото СОВА та ДСНС України у Сумській області