Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

3-хіхі, 2-хаха

359

Цього тижня було багато цікавих інформаційних приводів. Чого тільки вартують вибори в Росії. Інтернет забитий приколами про «правильне» голосування. І хто б що не казав – недарма ми вистояли Майдан. У нас така фігня – уже історія. Але русскіє люді з гордістю кажуть: «так у всіх так, і у вас, і в америках, просто ви нє палітєсь. А ми гардімся». Сперечатись важко, коли вам кажуть «танунах – всє казли».

Порадував і наш уряд, коли оголосив, що лікарі заробляють по 7-8 тисяч гривень. Мінфін підставляє Порошенка з Гройсманом не вперше. То у студентів стипендію хотіли віджати. На хвилинку – увесь стипендіальний фонд держави складає близько 2 мільярдів гривень – з 677-ми мільярдного бюджету країни, або 0,3% бюджету. Ось де треба економити!?!? А на міліцію-поліцію ми витрачаємо понад 50 мільярдів. Ну це так, щоб розуміти порядок цифр і що у кого треба віджимати.

Тепер з лікарями невдобно вийшло. Лікар після інтернатури заробляє 1800 грн. А Мінфін стверджує, що мінімум п’ять-шість тисяч. От нескладуха. Ви гляньте в державному бюджеті видатки на медицину і заплачте. І тим, хто лікується в зарубіжних клініках важко зрозуміти порядок цифр в зарплатних картках гінекологів і терапевтів.

Особливо в новинному ряді потішила місцева влада. Місцеві політики тікають від немісцевих ментів і прокурорів. Хто зло, а хто добро – залежить від місцевих ЗМІ, які виставляють за власні послуги прайси. Добро – від 7-8 тисяч гривень за 3-х хвилиний сюжет. Зло – від 7-8 тисяч за сюжет. І у нас може бути так, що ви або зло, або добро. Як замовите сюжет. Або як замовлять конкуренти. Головне, щоб піпл схавав.

Нарешті нас обрадували, що місто готується розробити нову стратегію розвитку міста до 2025 року. І, навіть, готові виділити на це 500 тисяч гривень. На розробку. Ух-ти. Тільки виникають питання: хто готуватиме стратегію? Хто ці великі експерти, які це готуватимуть? Який відкат? З якого боку тут громада? Як будуть відбиратися експерти? Хто кому в Одесі Рабіновіч? Йой, як багато питань.

А іще. Як можна готувати стратегію, не знаючи меж міста. Може для когось і секрет полішинеля, але усі розумні люди знають, що у наступному році відбудеться об’єднання громад. І, можливо, Липняк і Чернеччина стануть частиною міста Суми. У мене питання: як нам будувати стратегію, якщо ми не знаємо – піде тролейбус до кінцевої Барановки, чи аж до Чернеччини? А чи піде?

Я цього тижня читав «Історію першої світової війни». І ще перечитував «Мцирі» Лєрмонтова. Це для душі. А новини я дивлюся чисто щоб поржать. А Ви говорите з телевізором?