Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жителька Сумщини виграла суд проти управління ЖКГ

303

Структурний підрозділ Роменської міської ради компенсує жінці близько 11 000 грн матеріальної та 25000 грн моральної шкоди. Таке рішення виніс Сумський апеляційний суд у справі щодо травмування через ожеледицю жительки м. Ромни

У січні 2019 року позивачка, перебуваючи на одній із автобусних зупинок у місті Ромни, через ожеледицю та не посипані тротуари підковзнулася та упала. Жінка втратила свідомість та прийшла в себе лише в травматологічному відділенні КНП «Роменська ЦРЛ». У результаті падіння вона отримала закритий перелом правової ноги та розрив зв’язок з вивихом стопи. На лікування роменчанка витратила майже 13 000 гривень. Значну частину коштів їй довелося позичати у рідних та знайомих, оскільки таких заощаджень у неї було.

Щоб компенсувати витрачені кошти, жінка спершу звернулася до Роменської міської ради за матеріальною допомогою, адже саме її структурний підрозділ відповідальний за благоустрій міста і саме його бездіяльність в напрямку усунення ожеледиці вартували їй здоров’я та грошових коштів. Проте, міська рада за рішенням комісії компенсувала жінці 2000 гривень.

За захистом своїх прав роменчанка звернулася до Роменського міськрайонного суду з позовом, в якому, посилаючись на недотримання управлінням житлово-комунального господарства та Комунальним підприємством «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради правил благоустрою та своєчасного усунення ожеледиці, просила стягнути з відповідачів матеріальну шкоду в розмірі 12 747 грн 69 коп. та моральну шкоду –53 000 грн.

Суд першої інстанції частково задовольнив позов жінки та стягнув з управління ЖКГ на її користь 10747,69 грн матеріальної шкоди та 25 000 грн моральної.

Проте, судове рішення ні позивачку, ні відповідача не влаштувало і обидві сторони звернулися з апеляційними скаргами до Сумського апеляційного суду. Позивачка просила стягнути з відповідача повну суму заявленої нею моральної шкоди, оскільки в результаті падіння вона залишилася інвалідом і не зможе вести попередній спосіб життя.

Натомість управління ЖКГ просило скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким у задоволені позову відмовити. Зокрема, зазначаючи, що утримання зупинок міського транспорту та маршрутних таксі повинно здійснювати Комунальне підприємство «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради, з яким управління уклало відповідний договір.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційного суду відмовила у задоволені апеляційних скарг, а рішення Роменського міськрайонного суду без змін. Суд правильно дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, а також відповідача, з якого необхідно стягнути грошові кошти, оскільки саме управління ЖКГ Роменської міської ради не розробило комплексі заходи із підготовки житлово-комунального господарства до осінньо-зимового періоду.