Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

1921 житель Сумщини отримав компенсацію за пошкоджене майно

133

Жителі Сумської області продовжують подавати заяви щодо надання компенсації за пошкоджене майно та зруйноване майно з використанням електронної публічної послуги єВідновлення.
Станом на середину травня 2024 р. 1921 житель області отримав компенсацію за пошкоджене майно, також відремонтовано 15 будинків і 42 квартири.

У рамках послуги «єВідновлення» діє два напрямки компенсації за пошкоджене чи знищене внаслідок агресії рф майно. Перший – компенсація за пошкоджене майно, другий – відшкодування повністю зруйнованого житла (грошова компенсація чи надання житлових сертифікатів.
«Мешканцями області направлено 2 805 заяв щодо надання компенсації за пошкоджене майно, з яких 2 634 взято в обробку. Прийняті рішення щодо компенсації за пошкоджене майно 2 048 жителям області на суму майже 180 млн грн, – повідомив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх. – В Сумській області 1 921 заявник отримав компенсацію за пошкоджене майно за допомогою електронної публічної послуги єВідновлення на суму понад 151 млн грн».
У області в рамках єВідновлення вже відновлені 57 об’єктів (42 квартири та 15 будівель) на суму майже 3 млн грн.

Другий, який почав діяти з серпня 2023 р. – можливість отримання житлового сертифіката як компенсації. Цей сертифікат може бути використаний для інвестування в нерухомість або придбання житла на первинному чи вторинному ринку, за умови відсутності регіональних обмежень.

На території Сумської області придбано 42 об’єкти (30 квартир та 12 будинків) нерухомого майна за рахунок житлових сертифікатів на суму майже 48 млн грн.

Жителями Сумщини направлено 250 заяв щодо надання житлових сертифікатів та 16 заяв про надання грошової компенсації за зруйноване майно, з яких 247 взято в обробку. Сформовано сертифікати за 127 заявами на суму майже 144 млн грн, прийнято 8 рішень щодо надання грошової компенсації на відбудову зруйнованого житла на суму 13,6 млн грн.

Окрім цього, в області продовжує діяти програма єОселя. Наразі по Сумській області за програмою доступного кредитування житла єОселя банками-партнерами видано 143 кредити на суму 165 млн грн.