Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

126 тисяч мешканців Сумщини отримають допомогу від ООН на опалювальний сезон

411

Питання допомоги Сумщині у відновленні житла, а також у проходженні опалювального сезону розглядали заступники керівника СОВА Олег КОВАЛЬ та Олег КЛИМЕНЧУКОВ під час зустрічі з керівником Київського польового офісу управління організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних справ Едвардом ТЕВІЛОМ. Це вже другий візит Едварда Тевіла на Сумщину.

«На Сумщині наразі, за нашою інформацією, 3 тисячі зруйнованих будинків. ОВА разом із громадами та приватним сектором сьогодні відновлює десь половину від цієї кількості. Також сьогодні в регіоні працює ряд благодійних організацій. Ми готові виступати координаторами, для того, щоб вони не пересікалися у відновленні тих чи інших будівель. Тож давайте координувати свої дії», − підкреслив Олег Клименчуков.

Сторони домовилися про необхідність розробки інтерактивної карти, з якої було б зрозуміло, які будівлі за який рахунок будуть відновлені. Едвард Тевіл запропонував зібрати за круглим столом представників обласної влади. територіальних громад та всіх донорів, які працюють на Сумщині, для спільної координації дій. Також він підкреслив, що програми ООН, які працюють в Україні, мають можливість допомагати коштами, будматеріалами та безпосередньо займатися відновленням.

Також заступники керівника ОВА висловили сподівання, що іноземні донори звернуть особливу увагу на приватний сектор, який найбільше потребує відновлення. Адже кошти державного резервного фонду, які надійшли в область, у першу чергу, спрямовано на великі об’єкти, в тому числі об’єкти критичної інфраструктури, які забезпечують функціонування області в цілому.

Що ж до підготовки осінньо-зимового періоду, то керівник Київського польового офісу управління організації Об’єднаних Націй з координації гуманітарних справ повідомив, що його керівництво зараз напряму працює з Кабміном та Офісом Президента України щодо цього питання.

«Наразі ООН заплановано в Україні надати допомогу 4,2 млн особам у підготовці до нового опалювального сезону. У Сумській області це орієнтовно 126 тисяч осіб, − зазначив Едвард Тевіл. − Перший наш пріоритет − внутрішньо переміщені особи, які мешкають у місцях масового проживання. Також у нашому фокусі − внутрішньо переміщені особи, люди, у яких зруйноване житло тощо. Це може бути різна допомога: і ковдри, і котли і надання матеріалів для відновлення житла, і кошти».

Заступники керівника ОВА подякували Едварду Тевілу за розуміння ситуації, в якій опинилася Україна і Сумська область зокрема. Та за конструктивний діалог і налаштованість на допомогу.

«Від Сумської ОВА − повне сприяння, надання будь-яких необхідних даних для вашої роботи. Наш лозунг дуже простий: ми допоможемо вам допомогти нам», − підкреслив Олег Коваль.