Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

1,2 млрд гривень кредитних коштів отримали аграрії Сумщини

27

На Сумщині зареєстровано 1112 фермерських господарств, при цьому 10 запрацювали вже у цьому році. Держава пропонує сільгоспвиробникам прикордонних регіонів пільгове кредитування та фінансову підтримку

Про актуальні можливості отримати гроші із державного бюджету розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр МАСЛАК.

Зокрема у 2024 році завершена програма державної фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, які обробляють до 120 гектарів земель на деокупованих територіях. Вона передбачає виплату окремої субсидії на одиницю оброблюваних угідь у розмірі 8 тис. грн та 1 гектар.

«На Сумщині для участі у цій програмі у Державному аграрному реєстрі було зареєстровано 324 заявки на загальну суму 111,9 млн грн. Загалом у держбюджеті на цей напрям підтримки затвердили 796 млн грн. Участь у програмі взяли товаровиробники із 11 областей України», – зазначив Олександр Маслак.

У цьому році для фермерів, які обробляють до 120 гектарів земель і при цьому утримують до 100 корів або ж до 500 маточного поголів’я кіз чи овець, передбачаються додаткові субсидії та дотації.

«Субсидія на один гектар оброблюваних угідь складає 4 тис. грн, дотація на одну корову – 7 тис. грн, на одну голову кіз або овець – 2 тис. грн. Заявку на отримання допомоги можна подати через Державний аграрний реєстр. Орієнтовно реєстрація почнеться наприкінці червня», – повідомили у Департаменті АПР.

Як і раніше, аграрії можуть скористатись і програмами кредитування. Зокрема з початку цього року сільськогосподарські підприємства Сумської області для підтримки своєї діяльності змогли залучити 1,2 млрд грн кредитних коштів. 966 млн грн – за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Нею скористались 172 агропідприємства Сумщини.

«За цією програмою аграрії мають можливість отримати до 90 млн грн кредитних коштів. Фінансування надається під 5-9% річних», – зазначив Олександр Маслак.