Про це повідомлено під час апаратної наради при начальнику Сумської ОВА. Як доповів Володимиру АРТЮХУ директор Департаменту цивільного захисту населення Олександр МИЛАШ, наразі евакуйовано 47,5 тис. жителів з прикордоння Сумщини, в тому числі 7635 дітей.
«За останній тиждень евакуйовано 737 осіб, з них 7 дітей. Найбільше людей переміщено з Краснопілля. За два тижні близько 4 тис. осіб звідти евакуювали. Проведена дуже велика робота. І ми дякуємо всім, хто був залучений до цього процесу», – говорив він.
На сьогодні в області 48 населених пунктів у Конотопському, Сумському, Охтирському, Шосткінському районах, які повністю без жителів.
У березні розпорядженнями начальника Сумської ОВА було додано 12 населених пунктів по Сумському району, з яких мала здійснюватися евакуація. Наразі переміщено 396 осіб, з них 41 дитина. Евакуація триває.
Директор Департаменту з питань соціальної політики Людмила МУСІЯКА повідомила, що в області відкрито два транзитні центри для ВПО – у м. Суми та м. Шостка. У транзитних центрах організовано гаряче харчування, надаються продуктові та гігієнічні набори, а також проходить реєстрація на грошову допомогу.
«Усі, хто проходить через транзитні центри, реєструються на грошове забезпечення на міжнародну допомогу в сумі 10 тис. 800 грн, – повідомила Людмила Мусіяка. – Крім того, внутрішньо переміщеним особам держава виплачує допомогу на проживання у розмірі 2000 гривень на дорослу особу і 3000 гривень на дитину або людину з інвалідністю. А ще з обласного бюджету на кожну евакуйовану дитину ми виплачуємо по 2 тис. грн. У цьому році таку допомогу отримали 58 сімей».
В області планують відкрити третій транзитний центр – на Роменщині.
Поки чиновники звітують і радяться, мешканці прикордоння, да і Сум також, вимушені жити в гуртожитках без будь-яких перспектив на більш комфортне житло. Адже до цього часу у Сумах немає навіть “фундаменту” для модульного містечка для переселенців.