Я так думаю
Вдруге у галереї «Академічна» експонуються мистецькі твори з колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б. К. Руднєва. Але якщо на першій виставці було представлено твори відомих митців, то на цей раз експозицію складають полотна українських художників, імена яких маловідомі глядачеві: Яким ГЛИНСЬКИЙ, Конон ЮШКЕВИЧ-СТАХОВСЬКИЙ, Іван ВАСЬКОВ, Євдоким ВОЛОШИНОВ, Іван ТЮвН, Юлія БРАЗОЛЬ-ЛЕОНТЬЄВА, Марія КЛЕВЕР, Олексій КРАСОВЬКИЙ, Іван СВЯТЕНКО, Андрій ВОЛОЧІНКОВ, ЗОЗУЛЯ.
Об’єднуючим чинником виставки є те, що імена митців загубилися в історії українського мистецтва.
У традиціях портретного живопису XVIII ст. написав портрет дружини Павла ПОЛУБОТКА художник Яким Глинський. На «Портреті І. М. Сбитнєва» художник Іван Васьков зобразив одного з представників поміщицької династії Лебединщини, а Іван Тюрін — барона Корфа — поміщика Харківської губернії.
Серед художників, які працювали у кінці ХІХ-на початку ХХ ст.. та експонували свої твори на різноманітних виставках у Санкт-Петербурзі та Москві, були Юлія Бра золь-Леонтьєва (1856 — 1919) та Марія Клевер, дочка відомого художника-пейзажиста Юрія Клевера.
Художник з Кулички, що на Лебединщині, Олексій Красовський (1884 — ?) приятелював з художником Робертом ФАЛЬКОМ. В основному художник працював у техніці пастелі, але в експозиції виставки вміщено картину «Вночі», написану у техніці олійного живопису. Свій шлях у мистецтві Юлія Бразоль починала під керівництвом художника Євдокима Волошинова (1823/24 — 1913) — майстра пейзажу та натюрморту.
Автор парадного портрету Василя КАПНІСТА — харківський художник Іван Святенко, який також бував на Лебединщині.