Володимир Шульга: «У мене немає права боятися»
На Сумщині влада серйозно взялася за нардепів-опозиціонерів. Спочатку областне управління Міндоходів і зборів висунуло претензії до фірми, якою ще донедавна керувала Ірина КУПРЕЙЧИК, тепер аналогічні претензії щодо нібито несплати податків воно висунуло до дружини іншого нардепа від ВО «Батьківщина» – Володимира ШУЛЬГИ. Саме це і стало основною темою нашої бесіди.
r: Управління доходів і зборів розіслало по сумським ЗМІ прес-реліз, в якому, не згадуючи прізвища, фактично звинуватило вашу дружину у несплаті податків. Що насправді відбувається?
Володимир Шульга: Справа в тому, що у Партії регіонів у парламенті немає більшості для вирішення стратегічного завдання – зміни Конституції і виборів президента в парламенті в 2015 р. При дотриманні персонального голосування, за яким постійно стежить опозиція, регіоналів часто виручають комуністи і так звані позафракційні. Але не завжди. Цього замало для конституційних змін, тому йде серйозний тиск на нардепів-опозиціонерів: мовляв, виходьте із фракції, ставайте позафракційними, а ми вам заплатимо за це. Розмір одноразового хабаря коливається від $5 до 10 млн, також пропонують помісячну оплату – $25-30 тис. Додаткові бонуси – це преференції для округу: виділення коштів на ремонт доріг, мостів, освітлення, на продовольчі пайки для роздачі ветеранам та малозабезпеченим. На тих, хто не погоджується на цю пропозицію, починається силовий тиск – безпосередньо або через рідних. З моєю дружиною трапилася саме така ситуація: на неї тиснуть, щоб вплинути на мене.
r: Вам надходили пропозиції про вихід із фракції ОО «Батьківщина»?
В.Ш.: Так, подібна розмова відбулася на початку травня. Пропозиції були саме такі, про які я згадував вище. На жаль, у мене немає свідків цієї розмови, тому я не можу поки що назвати прізвища «доброзичливця». Звичайно, я категорично відмовився – у іншому разі як би я дивився в очі моїм виборцям у окрузі? У влади і так занадто низький рейтинг. Після того як я відмовися, на початку червня у Головного управління Міндоходів на Сумщині раптом з’явилися претензії до моєї дружини. На жаль, для донецьких, які нині займають перші посади в області, відсутні поняття «честь» та «совість».
r: Ваша дружина займається бізнесом?
В.Ш.: Абсурд ситуації у тому, що підприємництвом вона припинила займатися півтора року тому, ще до того, як я був висунутий на посаду нардепа від опозиції. Ще 21 червня 2012 р. вона офіційно подала заяву про закриття бізнесу. Однак весь цей час зробити цього не могла. До речі, таких підприємців, які не можуть закрити бізнес у Сумах, три з половиною тисячі. У податковій ім просто натякають, що треба сплатити штраф за якесь порушення у розмірі 10-20 тис. грн. – і бізнес миттєво закриють. А якщо ні – з’являються постійні відмови – потрібен той документ, там щось не так з паперами і там… І через півтора року після того, як моя дружина припинила займатися підприємництвом, з’явився акт перевірки, в якому було зазначено, що вона не сплатила податки за 2011 р. на суму близько 2 млн грн. Вона написала заперечення про те, що податкові норми застосовано неправильно, але його формально відфутболили. Вона в свій час надавала іншій фірмі фінасову допомогу, яку та використала як оборотні кошти, які згодом повернула позичальнику. Податківці вважають, що за це треба сплатити в бюджет, хоча у роз’ясненні того ж «Мінздоху» вказано, що у разі, якщо матеріальна допомога повернута протягом року, до доходу вона не зараховується.
r: Ви як народний депутат намагалися з’ясувати ситуацію?
В.Ш.: Начальник управління «Мінздоху» Олександр СЕМЧЕНКО заявив мені щось на зразок: нічого особистого, робота така. Мовляв, управління Міністерства зборів і доходів у Сумській області отримало рознарядку у 2013 р. додатково залучити податків ще на півмільярда гривень. Що це означає? Вони підуть зараз по приватних підприємцях, по приватних фірмах. Олігархи, які мають бізнес-інтереси на Сумщині, ці гроші платити не будуть. Треба ще знайти 249 таких підприємців. У той же час нічого не чути про просування справи про відшкодування 74 млн грн. ПДВ фіктивній фірмі «Сумиавтогаз». Жодного податківця навіть не звільнено, хоча відповідні документи у 2012 р. вони підписували.
r: В прес-релізі податківці дякують вашому колезі Олегу Медуниці за нібито сприяння у розкритті махінацій. Що насправді трапилося?
В.Ш.: « Мінздохівці» злукавили, як завжди. З приводу цієї справи я звернувся до Олега Медуниці, який обраний до парламенту від Сум, у зв’язку з тим, що податкова більше року не проводила перевірку, щоб закрити підприємництво моєї дружини. Олег Медуниця написав відповідне звернення, а податківці просто безсоромно використали його як привід для тиску та ще й не посоромилися написати про це в прес-релізі.
r: Не боїтеся, що тиск буде продовжуватися, тепер вже на вас особисто?
В.Ш.: У мене немає права боятися. Я бачу «беспредел», що зараз творить влада, і морально готовий з цим боротися. Через тиск на мою родину зі мною ще ніхто не домовився.