Тепер відновлені експонати прикрасять виставкові вітрини музею
Однією з основних задач Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького є збереження та реставрація культурної спадщини. Нещодавно з Харківської філії Національно-дослідного реставраційного центру України повернулися твори декоративного та образотворчого мистецтва, серед яких полотна Яна Бота, Девіда Тенірса ІІ – провідних митців «золотої доби» Нідерландів (ХVІІ ст.), українські ікони ХVІІІ ст., а також фарфор італійської фірми «Джинорі», кераміка з с. Шатрищі Ямпільського р-ну, Києво-Межигірський фаянс тощо.
Музейні реставратори також багато працюють по відновленню пам’ятків мистецтва. Родзинкою реставрації у музеї став буфет з мореного дубу виготовлений в Європі у І пол. ХІХ ст. Двоярусний «красень» з масивними формами в стилі псевдобароко нагадує архітектурну споруду, увінчану високими лускоподібними дахами. Великі балясини розділяють дві об’ємні частини з різьбленим барельєфним декором. До музею буфет потрапив на початку 2000 ст. у вкрай незадовільному стані, але, завдяки червонодеревнику та художнику П. Котенку цей мистецький витвір отримав нове життя.
Основні принципи роботи реставраторів – максимально дбайливе ставлення до пам’ятки і мінімальне втручання в автентичність твору, усунення факторів, які загрожують його подальшому руйнуванню з використанням перевірених часом матеріалів і методик у поєднанні із сучасними розробками. Копітка та натхненна праця реставраторів продовжує життя мистецьких скарбів, що дозволяє сучасникам долучитися до культурного надбання минулого та зберегти їх для майбутніх поколінь