Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумському районі пройшов День поля

209

Захід відбувся на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України у селі Сад Сумського району. Присутні представники регіональних органів влади та аграрії обговорили питання формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2022 році

Жнива 2022 року – перші воєнні жнива в історії незалежної України. Наразі триває підготовка техніки, трудових, фінансових ресурсів, пального для проведення в оптимальні строки збиральної кампанії. Також для приймання збіжжя готуються елеватори. Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак розповів, що наша область, як і в минулі роки, виробляє зернових значно більше, ніж споживає. І ця кількість перевищує в 5 разів внутрішні потреби. Загалом на Сумщині понад 3,5 млн потужностей для одночасного зберігання зерна. Утім, через війну, найголовнішим проблемним питанням залишається збут продукції. Але воно загальнодержавне.

Про особливості формування врожаю, окремі агротехнічні досліди, строки посівів, обробку додаткового засобу для збільшення врожаю тощо розповів директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

«Кожного року у сільському господарстві є свої особливості й складнощі, цього року вони іншого характеру, – говорив науковець. – Головні – проблеми з ціновою політикою, вивезенням продукції, цінами на паливно-мастильні матеріали та мінеральні добрива. Тому потужні асоціації, які працюють в області, запропонували звернутися до обласного керівництва, щоб воно по можливості підтримало аграріїв у розв’язанні важливих питань».

У зверненні, яке аграрії передали до обласної влади, йдеться про клопотання перед керівництвом країни щодо розв’язання питань підтримки сільськогосподарських товаровиробників у нинішній ситуації шляхом розробки низки заходів для можливості реалізації аграріями перехідних залишків продукції та вирощеного врожаю, а також уповільнення диспаритету цін на сільськогосподарську продукцію та цін на матеріально-технічні ресурси.

Цьогоріч не було традиційного обмолоту зерна, утім сільгоспвиробники ознайомилися з науковими досягненнями та розробками вчених Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, оглянули демонстраційні посіви озимих зернових колосових культур селекції науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України та технологічні досліди. Також відбулося представлення технологічних посівів з агроекологічного випробування сортів та гібридів пізніх сільськогосподарських культур.