У Сумській області зареєстровано 7054 повідомлення про домашнє насильство
З них складено 3430 протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування». А також 686 особам винесений терміновий заборонний припис. Така статистика за 20202 р.
Відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Але крім цього, злочинцеві, який вчинив дії будь-якої форми домашнього насильства, тепер загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі до 2 років. На додаток, тепер суд може накласти на особу ряд обмежувальних заходів. Наприклад, заборонити суспільно проживати з потерпілим, обмежити спілкування з дитиною, заборонити наближатись до потерпілої особи на певну відстань.
Фізичному та сексуальному насильству в Україні щорічно піддається приблизно 1 мільйон жінок, при цьому звертається до поліції максимум 10%. Жертвами домашнього насильства нерідко стають діти. Більш того, кожен десятий українець вважає, що фізичне покарання дитини — не є насильством в окремих випадках. Також жертвами стають ті особи, які повністю або частково недієздатні, люди з вадами психічного розвитку або попросту ті, хто слабкіший за своїх кривдників як фізично, так і психологічно.
Що робити, якщо ви зіткнулись з домашнім насильством? У разі виникнення насильства над вами або іншою особою ви можете звернутись на спецлінію «102» або до Національної гарячої лінії із запобігання насильства – 0800 500 335 або 386.
Міністерство внутрішніх справ запустило в месенджері Telegram чат-бот для протидії домашньому насильству (Приєднатися до нього можна за посиланням @police_helpbot).