Нове обладнання має широке застосування у хірургії шлунку, кишківника, печінки, підшлункової залози, внутрішніх гриж та у гінекології.
Завідувач хірургічним відділенням № 1, лікар-хірург вищої категорії Олександр ПЕРЕРВА, в активі якого майже 20-річний досвід роботи, проведення найскладніших оперативних втручань, розповідає: «Ультразвуковий диссектор призначений для проведення широкого спектру операцій і є незамінним у разі виникнення ускладнень, або при проведенні особливо складних випадків. Ми тепер його завжди тримаємо під рукою в операційній під час проведення різного роду операцій».
Лікар пояснює, – цей досконалий хірургічний інструмент дає можливість безкровно роз’єднувати тканини за допомогою електроструму високої частоти, а за рахунок випарювання відбувається коагулювання судин.
Серед переваг обладнання: низький рівень травматичності, відсутність защемлення, мінімальна крововтрата, що у підсумку підвищує надійність та успішність операції. Одна із красномовних характеристик ультразвукового диссектора – під час його роботи, при роз’єднанні тканин відбувається 300–400 тисяч рухів на секунду.
За словами Олександра Перерви, сам генератор диссектора може довго залишатися у робочому стані, але витратні матеріали потребують заміни, і вони надзвичайно дороговартісні, тому ультразвуковий диссектор найдоцільніше використовувати у ході надскладних клінічних випадків.