Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У сумських школах вирішили питання з харчуванням та безпекою

1,160

Минулого тижня у сумських школярів закінчилися канікули і діти вийшли на навчання. Проблема з харчуванням школярів під час освітнього процесу існувала від початку навчального року, але тепер усі діти, які мають бажання харчуватися у школі, можуть це зробити.
Начальник управління освіти та науки СМР Неля ВЕРБИЦЬКА повідомила, що станом на кінець січня учні 28 шкіл отримують гарантоване харчування. Загалом 6949 учнів (44%) отримують одноразове гаряче харчування. У 20 школах, де діє група продовженого дня, 1379 дітей отримують гарячий обід. Усі діти, які належать до пільгових категорій, а таких на сьогодні у Сумській МТГ налічується 3122 учні, отримують фінансування від місцевого бюджету.
За батьківські кошти у Сумах харчуються у школах 3827 дітей, ще 5434 учні приносять ланч-бокси з домашньою їжею.
У 25 школах загальної середньої освіти Сумської громади також стартувала ініціатива «Офіцер безпеки». Всеукраїнський проєкт «Офіцер безпеки» орієнтований на період 2024-2025 рр. і реалізується з метою забезпечення рівних, належних і безпечних умов навчання, узгоджених із Концепцією безпеки закладів освіти. За словами начальниці управлінні освіти СМР Нелі Вербицької, офіцери безпеки від Управління превентивної поліції (УПП), Сумського Райвідділу УПП та батальйону Управління патрульної поліції області візьмуть на себе відповідальність за забезпечення безпеки в навчальних закладах.
“Офіцер Служби освітньої безпеки – це фахівець, спільно з адміністрацією школи відповідальний за безпеку у навчальному закладі. Його функції включають не лише контроль за доступом дітей до приміщення школи, а й координацію безпекових заходів”, – зауважила Неля Вербицька.
Перша група правоохоронців, які будуть служити в школах, 15 січня вже розпочала навчання за відповідною програмою, яке буде тривати 4 місяці. Потім, протягом 2 наступних місяців офіцери безпеки будуть відпрацьовувати знання на практиці. Пілотними регіонами, де був запущений проєкт, стали найближчі до воєнних зон або кордонів з росією та білоруссю області, серед яких Сумська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська та Рівненська області.

Олена Миколаєнко, Панорама , №5-2024