Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах вступило в дію рішення про перейменування топонімів громади

434

На останній листопадовій сесії депутати Сумської міської ради проголосували за дерусифікацію понад 200 топонімів Сумської територіальної громади. Тоді введення рішення в дію було відтерміноване до кінця війни з посиланням на військових. Але 21 грудня депутати знову зібралися на позачергову сесію і проголосували за внесення змін до рішення «Про зміну назв (перейменування) топонімів у Сумській МТГ».

Отже, нарешті Суми позбудуться російського минулого на мапі міста. За негайне введення рішення в дію проголосували 27 з 29 присутніх депутатів. Двоє – утримались.

Сумчани ж стурбовані, адже попри усі запевнення, що їм не доведеться витрачати фінанси на виправлення будь-яких документів, чомусь не довіряють цьому. Хоча практика декомунізації назв у м. Суми у попередніх роках довела, що громадяни не витрачають коштів у разі подібних перейменувань. Лише у випадку, коли вам самим набридне бачити у графі прописка імена росіян.

ДЕ-ФАКТО. Не чекаючи, поки рішення вступить у силу, сумські активісти вже розробили макети топографічних табличок

Тепер на черзі постало питання, яке чомусь не привертало увагу влади, хоча активісти неодноразово пропонували звернути на це увагу, позбутися радянського минулого школам Сумської міської територіальної громади.

Сім закладів середньої освітньої ланки з 30 наявних у м. Суми до теперішнього часу мають у своїх назвах прізвища «видатних осіб радянського союзу». Здебільшого це – військові червоної армії, герої радянського союзу, про яких мало що знає навіть Гугл.

Геть «радянщину». За понад 30 років незалежності ми і досі не позбулися спадщини срср і виховуємо дітей на прикладах сумнівних героїв

Отже, управління освіти і науки Сумської міської ради на виконання розпорядження міського голови Олександра ЛИСЕНКА розпочало громадське обговорення про «відмову від раніше присвоєних імен фізичних осіб закладам загальної середньої освіти Сумської міської територіальної громади».
Школи, які ще й досі несуть на собі тягар радянського минулого: ССШ № 2 ім. Д. Косаренка; ССШ № 3 ім. генерал-лейтенанта А. Морозова; ССШ № 10 ім. Героя Радянського Союзу О. А. Бутка; СЗОШ № 12 ім. Б.Берестовського; СЗОШ № 13 ім. А.С. Мачуленка; СЗОШ № 15 ім. Дмитра Турбіна; ЗОШ № 19 ім. М.С. Нестеровського.

Мешканцям Сумської громади пропонують до 31 січня 2022 р. вказавши свої прізвище, імя, по батькові та адресу, направити електронний лист на пошту управління освіти СМР osvita@smr.gov.ua, у якому висловити свою думку і обґрунтувати її.

Олена Миколаєнко, Панорама, №43

Фото К. Аленинський