Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах відкрився новий музей

1,647

Перший приватний музей “Причал Одіссея”, який розташований на вул. Воскресенській обласного центру, нарешті почав свою роботу. Власник музею сумський краєзнавець і меценат Сергій ГУЦАН.

Понад рік знадобилося пану Сергію, аби його давня мрія втілилася у життя і стала реальністю. У Міжнародний день музеїв оновлений “Причал Одіссея” почав приймати відвідувачів.

“Експозиція музею починається з дверей. Потім — веранда. Веранда – це місце, де попередня розповідь про відвідувача чекає там, в залах музею”, — говорить Суспільному. Суми пан Сергій Гуцан. У новому музеї — чотири кімнати і мансарда.

Себе Сергій називає не системним колекціонером. Він для себе через предмети відкриває цілі світи. Тому в музеї є і кістка мамонта, і майже сучасний фотоапарат, і кімната позаминулого сторіччя, і майже сучасні картини, і скіфські знаряддя, і стійка майже сучасної радіоелектроніки.

Найціннішим експонатом музею він називає звук — звук IX сторіччя — це дзвіночок. “Я його повісив, щоб люди, які підіймаються на другий поверх, чули звук. Це звук 9-го сторіччя. Все це можна бачити і взяти в руки”.

Перша кімната – “Кімната хаосу”. Три інші – “Воскресенська – серце Сум”, “Сестри Григор’єви” та “Від минулого для сьогодення” розповідають про життя Сум у позаминулому, минулому сторіччях, про те як артефакти стають артоб’єктами.

У музеї пана Сергія всі експонати можна взяти в руки.

Пан Сергій говорить, що ніколи не рахував, скільки коштує його музей, бо цьому захопленню нема кінця і краю.

На питання, чи щаслива він людина, відповідає ствердно: “Повноцінне життя, прожите людиною тоді, коли були бідність, кохання і війна. Це — три основні кити, на яких відбувається повноцінна людська натура. І бідність у мене була, і кохання у мене було, зараз і війну застав. І я відчуваю, що у мене повноцінно прожите життя”.

Як прийшла ідея, і як Сергій Гуцан втілював її в життя