В актовій залі СОУНБ відбувся урочистий захід, присвячений 60-річному ювілею Геннадія ІВАНУЩЕНКА.
Якщо відрекомендувати ювіляра коротко, то це відомий історик, архівіст, краєзнавець, публіцист, український діяч, кавалер державної нагороди “За заслуги ІІІ ст. та медалі ПЦУ “Св. Архистратигаа Михаїла”. Це тільки офіційні “регалії”, а більш докладно і живо про життя та діяльність ювіляра розповіли гості, які завітали на цю зустріч.
Ми нарахували 17 виступів, кожен з яких тривав близько п’яти хвилин і кожен з промовців розповідав про свій власний досвід знайомства і співпраці з Геннадієм Іванущенком. Частина виступів пролунала у дистанційному режимі, з великого екрана, бо відвідати захід особисто змогли не всі.
З цих невеликих та конкретних спогадів склалась картина життя ювіляра, проявились різні його особисті риси, серед яких порядність, принциповість, справжній патріотизм та професіоналізм. Згадали часи вчителювання Геннадія Іванущенка, період, коли він очолював Держархів Сумської області, ганебне і незаконне звільнення з посади за часів влади горезвісного януковича, і потім, вже потім – праця в українських архівах за кордоном, його співпраця у інформаційній службі Антиімперського Блоку Народів (АБН). Цей інформаційний ресурс можна знайти за посиланням.
На зустрічі пролунала думка, що Україні не бути незалежною, поки існує сусідня імперія, розвалити яку можна лише зсередини. Саме в цьому напрямку працює АБН, про який ми згадали, а започаткований він був ще в 1943 році з ініціативи ОУН. Це одна з подробиць, але повернемось до більш загальних питань.
Зустріч було сплановано як “концерт з двох частин”, і виступи учасників були саме другою, більш тривалою. Спочатку відбулась презентація біографічно-бібліографічного видання – власного продукту відділу краєзнавчої літератури СОУНБ “Генадій Іванущенко: до 60-річчя з дня народження”. Цей покажчик незабаром можна буде знайти на електронному сайті СОУНБ, згодом – на сайті медіа-платформи Сумського історичного порталу. Бібліотечні працівники також зробили виставку-перегляд книг Геннадія Іванущенка з фондів. Серед вагомих видань “Сумчани в боротьбі за волю. 10 біографій земляків”, фундаментальне видання “ОУН-УПА на Сумщині” і рання, але часто згадувана книга “Залізом і кров’ю”. Декілька книг, написаних у співавторстві – “Інакодумство на Сумщині”, “Товариство “Просвіта” на Сумщині”, часописи, де публікувався ювіляр.
З музичним дарунком для ювіляра виступила його хрещениця, десятирічна Дарина Данко з Недригайлова. Досить професійно, розкуто і дуже сердечно.
Ось такий був ювілей. Залишається додати, що 60 років такого життя – це досягнення, але не межа. Ювіляр не збирається “знижувати оберти”, він продовжує роботу для України та українців. Наші вітання і подяка йому!
Фото СОУНБ