Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах презентували «Легенди Сум» (Фото)

522

23 травня у Сумській обласній науковій бібліотеці відбулася презентація нового краєзнавчого видання «Легенди Сум». Про історію створення книги розповів автор – Заслужений працівник культури України Олександр КИСЕЛЬОВ. Він також є членом Спілки майстрів декоративно-прикладного мистецтва України, упродовж 22 років працював викладачем Косівщинської школи мистецтв, Сумського району. Саме там Олександр Іванович заснував Народний музей ремесел та побуту Слобожанщини, який став родзинкою туристичного маршруту області й нині відмічає 20-річний ювілей.

У ході презентації книги «Легенди Сум» Олександр Кисельов за допомогою проектора продемонстрував ряд унікальних світлин, архівних документів, які він досліджував. Автор розповів про непростий шлях пошуків, доказів тієї чи іншої версії опублікованих легенд нашого міста.

Олександр Кисельов: «Книга містить опис трьох легенд міста Суми. Перша розповідь про грузинську царівну Грузинська. До речі, мається на увазі, що «грузинська» – це її національність та фамілія. Вона сиділа у нас в монастирі на зламі 18-19 століть. Друга легенда цього ж історичного періоду про сумську піраміду, яка знаходиться на Центральному кладовищі міста. Ця споруда у всіх на очах «спокійненько й благополучно» руйнується. У книзі висловлюються версії – хто побудував цю піраміду та припущення: нащадки якої родини там поховані».

За словами Олександра Івановича взагалі збереглося мало архівних документів так само як й стосовно третьої легенди – цеглини з ініціалами «А.І.». По версії дослідника цей артефакт не відноситься до постаті Івана Асмолова, чиє ім’я носить дендропарк по вулиці Троїцькій. «Я знайшов документи, які дають підстави говорити, що таку цеглу випускав його однофамілець Іван Власович Асмолов», – лукаво й захоплююче пояснює автор книги.

На жаль, за браком коштів, наклад цього краєзнавчого дійсно ЛЕГЕНДАРНОГО видання дуже обмежений, але книгу можна знайти в Обласній науковій бібліотеці.

Фото автора