Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах презентували книги, присвячені дослідженню історії репрессій на Сумщині

55

У читальному залі міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбулась презентація відразу трьох краєзнавчих книжок, зміст яких об’єднує єдина тема: трагічні сторінки з історії єврейського населення Сумщини. Друк цих книжок профінансував Сумський єврейський благодійний фонд Хесед Хаїм.

Надаємо перелік презентованих книжок і імена авторів:
Григорій СТРЕЛЬЧЕНКО. “Чорна книга Роменщини”. Автор – знаний краєзнавець, почесний громадянин м. Ромни. Його книга розповідає про Голокост, вчинений фашистськими окупантами на Роменщині під час Другої світової війни. Крім опису подій, в книзі наводиться перелік імен жертв, мирних жителів-євреїв, яких тільки в Ромнах було близько двох тисяч.

Олексій ЛЄНСЬКИЙ. “Екскурсія з євреєм по Сумах”. Книга присвячена домовласникам Сум до 1917 року, імена і долі яких автор дослідив, вивчаючи Окладні книги м. Суми в Держархіві.

Олена ПРИЙМАЧ. “Реабілітовані посмертно”.Книга присвячена долям євреїв-мешканців Сум, які потрапили під репресії в 1937 – 1938 роках, під час т.з. Великого терору. Ці люди були засуджені, загинули і реабілітовані тільки посмертно. Книгу написано за матеріалами кримінальних справ, які збереглись в Держархіві Сумської області – всього досліджено 35 історій. Про авторку книги, на нашу думку слід розповісти більш докладно, бо саме вона була ведучою на презентації, яка відбулась, і завдяки і її зусиллям побачили світ всі три книги. Олена Приймач є авторкою проєкту “Остання адреса в Сумах”, в рамках якого торік було встановлено 11 пам’ятних табличок на будинках, де колись мешкали репресовані жителі нашого міста. Їх історії також включено до книги. Пані Олена брала участь у підготовці до друку всіх трьох презентованих книжок, це велика робота, за яку їй слід подякувати. До того ж вона є авторкою інтернет-проєкту “Історичний блог Олени Приймач”, з яким можуть ознайомитись в мережі всі охочі. Блог живе і постійно доповнюється.

Відвідувачі презентації мали можливість не тільки потримати в руках нові видання, а й придбати їх в особисту бібліотеку. Ознайомитись з виданнями можна також у читальному залі міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка.