Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

У Сумах нова карантинна зона і ще більше обмежень

1,265

Зміна карантинного статусу обласного центру та окремих районів Сумщини відбулася через погіршення епідемічної ситуації на цих територіях. Про це на брифінгу в ОДА повідомила виконуюча обов’язки завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Галина ХРИСТЕНКО. Протягом 14 днів в Сумах зареєстровано 364 випадки захворювань, і показник становить 137,1. Це відповідає саме помаранчевому рівню. Інтенсивний показник захворюваності на Сумщині за два тижні становить 54,7% на 100 тис. населення. І цей показник відповідає жовтому рівню епіднебезпеки. Додатково 6 районів також стали «жовтими» і вийшли з «зеленої» зони: це Сумський, Недригайлівський, Кролевецький, Роменський і Тростянецький райони, а також м. Лебедин. Вони перевищили показник 40 на 100 тис. населення.

Другий показник, який впливає на карантинний статус області, – зайнятість ліжок. «У нас він становить 32,7%. Це ті хворі, у яких діагноз підтверджено лабораторно. У медичному центрі інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Красовицького зайнятість ліжок перевищує 50%, і це триває більше тижня. Через те відкривають ліжка у лікарнях другої хвилі, наприклад у Сумській міській клінічній лікарні № 5», – розповіла Галина Христенко.

Ще один показник – це охоплення тестуванням. Він становить майже 66 на 100 тис населення ,і це відповідає рекомендованому рівню. На цей час виконано 25,5 тис. досліджень методом ПЛР та більше 36 тис. ІФА-тестувань. Лабораторний центр працює з перезавантаженням – вночі, у вихідні і святкові дні і досліджує більше 400 зразків біоматеріалів за добу.

Через два тижні карантинна зона для Сум може змінитися

За добу 27 серпня на Сумщині сталося два летальних випадки через коронавірус. Померлі – мешканці Конотопу і Охтирського району. Через коронавірус у хворих розвинулась пневмонія. Також у пацієнтів були супутні захворювання серцево-судинної та ендокринної систем. Вони були госпіталізовані, але до цього деякий час займалися самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів. На вихідних до статистики летальних випадків додалося ще два нових. Станом на 31 серпня на Сумщині від ускладнень через коронавірус померли 24 особи.

Зазвичай «жовтий», «помаранчевий та «червоний» – це просто барви, що нагадують нам про настання осені. Але цього року саме такими кольорами позначені карантинні зони, згідно яких розділена Україна. На жаль, зелений колір залишає області та міста разом з теплим літом. Раз на два тижні регіони «перефарбовують», залежно від епідемічної ситуації, яка продовжує погіршуватися. В Україні станом на ранок 29 серпня коронавірус підхопила 2481 людина, і це найбільша кількість захворівших за добу з моменту початку пандемії.

На Сумщині епідемічна ситуація за серпень також ускладнилась. За період з 14 по 28 серпня в області зареєстровано 579 нових випадків захворювання на COVID-19. Це 43% від загальної кількості захворілих з моменту початку епідемії. ід час апаратної наради при міському голові в.о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що сумчани складають 50% серед мешканців Сумської області, у яких виявили коронавірус на минулому тижні. Почастішали і летальні випадки – станом на 1 серпня у сумній статистиці по області значилась цифра 8, а на 31 серпня вона зросла до 24.

Майже кожного дня в Україні фіксуються нові антирекорди захворюваності на COVID-19

На засіданні 27 серпня уряд затвердив нове карантинне зонування областей. Сумський, Тростянецький, Недригайлівський та Кролевецький райони поки залишаються у «жовтій» зоні, а Охтирський район повернувся до «зеленої». Втім обласний центр з 31 серпня перейшов до «помаранчевої» карантинної зони. Це означає, що заходи стримування розповсюдження інфекції стануть більш суворими. З понеділка забороняється проведення масових заходів за участю більш ніж 100 осіб, проведення планових госпіталізацій, діяльність спортзалів та фітнес-центрів, прийом дітей до дитячих оздоровчих закладів, а також їх оздоровлення та відпочинок за межами вказаної території.

Двотижневі обмеження
Виходячи із встановлених рівнів епідемічної небезпеки поширення COVІD-19, 28 серпня відбулось позачергове засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени комісії доручили сумському міському голові запровадити посилені протиепідемічні заходи на території Сумської міської територіальної громади. Голови Кролевецької, Недригайлівської, Сумської та Тростянецької райдержадміністрацій мають також вжити організаційних заходів щодо забезпечення на відповідних територіях дотримання протиепідемічних вимог населенням та суб’єктами господарської діяльності та організувати координацію роботи постійних мобільних груп по контролю за дотриманням протиепідемічних вимог.

До речі, у Сумах діяли на випередження, і додаткові обмеження прийняли на засіданні виконавчого комітету Сумської міської ради ще 22 серпня, коли Суми потрапили до «жовтої» зони. Зокрема, в обласному центрі заборонене перебування без вдягнутих засобів індивідуального захисту в громадському транспорті, громадських будинках і спорудах. Заборонені діяльність хостелів та перевезення пасажирів на міському транспорті у кількості більше, ніж кількість місць для сидіння та без засобів індивідуального захисту. Обмежена діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю залів понад 50% місць. Заборонене проведення масових заходів у закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 квадратних метрів. Заборонено роботу розважальних закладів, нічних клубів, а також закладів громадського харчування після 24:00 до 07:00, окрім тих, які здійснюють адресну доставку.
Суб’єктам господарювання, найманим працівникам також забороняється здійснювати торгівлю у невстановлених місцях та без відповідного дозволу на території Сумської міської ОТГ за допомогою об’єктів пересувної роздрібної торгівлі, рухомих транспортних засобів для торгівлі, ємностей, діжок, лотків, столиків, тощо. Щодо спортивних заходів, проведення тренувань та виступів професійних команд ,дозволено за умови відсутності глядачів. Роботу дитячих атракціонів також обмежено.

Заборонені масові заходи будь-якого характеру – розважальні, культурні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні тощо. Серед дозволених лишилися заходи, необхідні для «забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування». До речі, така шпаринка дозволила чиновникам провести масові заходи до Дня Незалежності.

Але і цього здалося замало, тому у понеділок 31 серпня відбулося позачергове онлайн-засідання виконкому СМР і було прийнято рішення про нове посилення карантинних обмежень. У проекті рішення є пропозиції щодо заборони приймання відвідувачів закладами торговельного (у тому числі в магазинах, що розташовані у торговельно-розважальних центрах) і побутового обслуговування населення, крім випадків забезпечення перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торгівельної площі. Також є пункт про заборону проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями та декілька інших виключень. Офіційний текст документу буде опублікований на сайті міської ради найближчим часом.

Що далі?
Найбільша проблема в тому, що сьогодні щоденні новини про рекордну кількість хворих та загиблих від вірусу вже не викликають жодних емоцій у людей.

Рішення про Суми в «помаранчевій» зоні діятиме 14 днів починаючи з 31 серпня. Після цього, відповідно до показників захворюваності та заповненості лікарень, уряд перегляне зонування. Якщо негативна тенденція із захворюваністю збережеться, то Суми або окремі райони області можуть потрапити до червоної зони епідемічної небезпеки, що передбачає повернення до суворого карантину. Тож чи змінять вони свій карантинний статус, залежить від свідомості громадян та дотримання карантинних обмежень.

Ксенія Соболєва
Панорама №36-2020