Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Трамп-пам-парамп!

34

Вибір Америки / Що Скаже Дональд / Дія Зеленського / Зупинити Ворога

Неочікувано? Хіба що такий великий розрив між кандидатами у підсумкових бюлетенях. Але давайте визнаємо – Камала Гаріс від самого початку мала дуже мало шансів на фінальний успіх. Хіба що в уяві тих журналістів, які вибирають і перекладають новини для України. А ми їх читаємо – і дивимося на американську політику чужими очима. На жаль.
Менш із тим, це вибір американського народу. І його треба поважати. І з Трампом треба працювати. Бо позиція і допомога США для України – це, як мінімум, тисячі врятованих життів військовослужбовців, стабільні виплати пенсій та зарплат та багато чого іншого. Бо це Україна залежить від США. А не навпаки. А як максимум – це наша незалежність.
Що найбільше веселить, так це купа негативних коментарів типу: як вони (американці) могли обрати такого ідіота? В Америці все погано! Який жах!!!

І це говорять люди, які між Кравчуком і Чорноволом вибрали Кравчука, між Кравчуком і Кучмою – Кучму, між Ющенком і Януковичем намагалися обрати Януковича і були готові на будь-які злочини, щоб так сталося; які найуспішнішому президенту дали лише 5% і вибрали таки свого Януковича, а потім обрали актора з серіалу. Лише ця дуже коротка історія політичної свідомості та відповідальності може поставити під питання існування держави. Зате ми зараз розкажемо американцям, за кого їм голосувати, як нам допомагати і яку зброю надавати! Ми ж найрозумніша нація в світі!

Що робитиме Трамп у США, які буде запроваджувати зміни та реформи? Це цікаво хоча б тому, що США – найбільша економіка світу. І ці дії вплинуть на решту економіки. Американці, до речі, віддавали свої голоси за Трампа в переважній більшості тому, що хочуть змін саме в економіці. Бо нині там все дуже не просто.

Але найбільше наша увага буде прикута, звісно, до того, як Трамп поведе себе щодо України. Ніхто цього наразі не знає, і всі заяви його радників, помічників, політиків з ЄС можна вважати пробними кульками, намаганням нав’язати свій наратив і своє бачення, бажанням перевірити реакцію росії та України.

І ще важливо усвідомити – раніше січня офіційно нічого не відбудеться взагалі. Тобто, поки Трамп не заступить на посаду. До цього буде багато розмов, заяв, навіть таємних зустрічей між американцями та росіянами, але щось реальне може відбутися лише в 2025 р.

Тож що це може бути? Сподіваюсь, ніхто не вірить в політичні дива, тобто в обіцянку Трапма закінчити війну за 24 години? Це буде можливим лише за однієї умови – якщо Україна повністю і безповоротно погодиться на умови кремля. Їх перелік довгий і нудний, але є одна позитивна річ – цей перелік постійно змінювався, тож кремль безболісно для себе може згодувати своїй сволоті тезу «ми саме цього й добивалися!», якщо потрібно бути десь піти на компроміс.
Для таких перемовин у Трампа є Маск, людина, яка, судячи з усього, має серйозні тіньові контакти та фінансові зв’язки з російською верхівкою.

І якщо США і росія між собою домовляться, то Трамп поставить Зеленського перед вибором: або вести війну лише за підтримки Європи, або прийняти умови, по суті, капітуляції.

У Зеленського, який, очевидно, не виключає своє переобрання на другий термін, цей варіант може розроблятися під умовною назвою «зрада Заходу». Ця теза з його вуст у різних висловах та формах звучить від початку Широкомасштабної війни і знаходить неабиякий відгук у прихильників всередині країни. А нікому з фанатів президента не приходить в голову, що західні політики можуть попросту не довіряти? Не довіряти з якихось, їм відомим, причин. Бо ми бачимо, наскільки важко Зеленському підтримувати рівні партнерські стосунки з союзниками. Майже з усіма – або конфлікти, або недовіра. Почалося це з осені 2021 року, коли всі попередження партнерів про близький напад путіна були українською владою проігноровані. А корінням проростає з таємного візиту Зеленського до Оману. А Трамп точно не дурень. Він буде діяти, виходячи з інтересів Америки. А як буде діяти так український президент, коли постане питання, наприклад, відмови від 20% зараз окупованих територій? Відмови від НАТО? Російська мова – друга офіційна? Чи це буде капітуляція все ж таки подана як «зрада Заходу та не дарма ми боялися Трампа?». Можуть, до речі, провести всенародний референдум з цього приводу, щоб легалізувати рішення.

Але до цього ще дуже далеко. Бо це зараз ми говоримо про 20% окупованих територій. А де буде російська армія за півроку, хто знає? За моїм переконанням, путін продовжить наступати, наступати і ще раз наступати, і в реальні перемовини він може увійти лише тоді, коли його зупинить ЗСУ. І якщо за півроку-рік лінія фронту залишатиметься стабільною, тоді й буде сенс про щось говорити.

Тож для того, щоб Трамп починав успішні переговори, Україна мусить якнайшвидше стабілізувати лінію фронту. Заритись в землю, в бетон – і стримувати ворога. Так Україна допоможе Трампу і сама собі. Бо починати перемовини про мир, коли ворожа армія кожного дня просувається вперед – це починати перемовини про капітуляцію.

Ми вже писали, але напишемо ще раз: мінімум, який путін хотів отримати від України, він отримав у перші п’ять днів. Це хлібородний південь, суходільний коридор до Криму, ЗАЕС. Якщо не брати до рахунку подвиг захисників Маріуполя, це все дісталося росії майже без боїв. Два танки, що вели бій і були підбиті в Мелітополі, не рахуємо. Дійшли б і до Одеси через Вознесенськ і Миколаїв, де навіть на п’ятий день війни ніхто не готував місто до оборони, якби не генерал Марченко.

А якщо путін взагалі відмовиться від перемовин або варіант Трампа його не влаштує? Як діятиме Трамп тоді? Чи дасть нам більше зброї? Чи підсилить у якийсь інший спосіб? Ми цього не знаємо. Та й немає сенсу гадати про такі речі, бо, як сказано вище, 2025 рік обіцяє бути дуже сприятливим для ворога. Не тому, що він стане набагато сильнішим. Просто ми стаємо все слабшими і слабшими.

Будьте пильними. Допомагаємо ЗСУ. Четвертий рейх мусить бути зруйнований.