Непереможний Льоня-трактор
ТАК називали уродженця села Успенка Краснопільського району легендарного важкоатлета Леоніда ЖАБОТИНСЬКОГО. 28 січня виповнюється 94 роки від Дня його народження.
Майже 10 років він носив титул найсильнішої людини планети. Двічі ставав чемпіоном Олімпійських ігор, виграв 4-и золота на світовій і 2-а – на європейській першостях, 5 разів перемагав на чемпіонатах СРСР. Він – автор 19 світових рекордів, 20- СРСР і 59 -України.
Коли у Леоніда Івановича, з яким мав кілька телефонних розмов, запитав – Скільки у нього нагород, він відповів- Я не знаю, яка їх кількість, не рахував. А стрічка з медалями важить майже 27 кг.
Кілька маловідомих фактів зі спортивної кар»єри нашого земляка.
ЛЕОНІД захоплювався боксом, штовханням ядра, в якому став майстром спорту СРСР, але обрав важку атлетику. Цього дуже хотів його батько.
МАЙЖЕ 8 годин тривало протистояння Леоніда ЖАБОТИНСЬКОГО і Юрія ВЛАСОВА на Олімпійських іграх в Токіо, яке завершилося тріумфальною перемогою нашого земляка. Він виборов перше олімпійське золото.
ДВІЧІ Леонід мав шанс отримати звання Героя Соціалістичної Праці і двічі його нагороди обходили. У Токіо він ніс Державний прапор СРСР. За регламентом його треба було нахилити перед імператором Японії, який сидів на почесному місці. Але Леонід цього не зробив.
Вдруге він провинився в Мехіко. Після перемоги чемпіон ледве встигав роздавати автографи. Одна з мексиканських дівиць в сукні з надто глибоким декольте попросила Леоніда розписатися просто в неї на злегка оголених грудях. Атлет виконав її прохання, але вчинком зацікавилися відповідні органи КДБ. Від гріха подалі 2-разового олімпійського чемпіона відправили тренувати збірну Збройних Сил, а потім відкомандирували військовим радником на Мадагаскар. Про успіхи непереможного « Льоні-трактора» усі швидко забули, або вдали, що забули.
ОДИН із світових рекордів ЖАБОТИНСЬКИЙ встановив на прохання лідера Болгарії Тодора ЖИВКОВА на змаганнях в цій країні.
ЛЕОНІД хотів стати першим у світі «шестисотником», маючи у триборстві 590 кг. Залишалося зробити один крок. Але довелося забути про штангу на кілька років. Після операції довго відновлювався. Вийшов на поміст у 36 років і встановив 2 світові рекорди! Це був спортивний подвиг нашого земляка!!!v
14 січня 2016 року Леонід ЖАБОТИНСЬКИЙ пішов із життя. В пам’ять про нього у Запоріжжі, де він проживав, встановлено пам»ятник атлету, проводиться меморіал Жаботинського, одна з вулиць носить його ім»я. Не забули відомого спортсмена і в Краснопіллі. Є вулиця ЖАБОТИНСЬКОГО , по якій майбутній чемпіон ходив від батьківського дому до школи. Біля Успенського клубу закладено сквер імені Л. Жаботинського. На стадіоні «Колос» є стенд, присвячений важкоатлету. Можливо обласній Федерації важкої атлетики варто провести змагання його пам»яті, аби нагадати сучасникам , бо мало хто знає, хто така і чим прославила нашу область і Україну ця легендарна ЛЮДИНА!!