Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Під Сумами закривають сміттєвий полігон

1,345

У Сумській громаді введено в експлуатацію третю чергу полігону ТПВ, а другу чергу, яка вичерпала свої ресурси, буде закрито та рекультивовано. За словами начальника управління капітального будівництва Сумської міськради Віталія ШИЛОВА за п’ять років на будівництво витратили 94,6 млн грн, з яких 80,5 млн – це кошти громади, а 14, 1- виділила держава.

За словами начальника МВА Олексія ДРОЗДЕНКА, строк експлуатації другої черги полігону кілька разів продовжували – його потужності дозволяли це робити. “На цій локації був неподалік сміттєвий полігон, але настав час завершення експлуатації. Там був котлован глибиною 15 м. Провели перерахунки і сказали, що якщо зробити укріплення ще 5 м, можна ще підіймати. Ми так робили кілька разів”, — говорить він.

Слід зауважити, що полігон ТПВ – це не просто майданчик, куди звозять сміття та відходи. Це – сучасна інженерна споруда, яка проєктується та будується кілька років. Фактично це величезний котлован, глибиною 15-20 метрів. У третій черзі полігону дно котловану буде вкрито спеціальною плівкою, що унеможливлює потрапляння шкідливих речовин в ґрунт. Звичайно, якщо полігон правильно експлуатувати. До речі, за оцінками спеціалістів, полігон у Великому Бобрику, яким опікується КП «Чисте місто», є одним з кращих в Україні за багатьма показниками. За словами керівника КП «Чисте місто» Олексія ЛЕГКОГО, третьої черги полігону вистачить на 5-6 років. Розрахований полігон приблизно на 350 тисяч тонн сміття, а за рік на полігон завозять 65-70 тисяч тонн. Другу ж чергу полігону ТПВ буде закрито та рекультивовано.

Третя черга полігону ТПВ розрахована на 350 тисяч тонн, її вистачить на 5-6 років експлуатації

Але вже зараз потрібно починати роботу над четвертою чергою полігону, адже згідно з планом, четверта черга полігону – це буде так званий Сумський кластер, куди у майбутньому будуть звозити сміття та відходи не лише з Сумського району, а й з навколишніх громад. Також на території четвертої черги полігону заплановано спорудження сміттєпереробного або сміттєспалювального заводу та комплекс по переробці та сортуванню сміття. Все це робиться для того, щоб максимально зменшити кількість сміття, яке просто захоронюється у ґрунт, та збільшити процент переробленого та відновленого, як це робиться у багатьох розвинених країнах Європи. Зараз у нас переробляється лише близько 6-7 відсотків відходів. У Європі цей показник сягає 60-70 відсотків, а у деяких країнах сміттєвих полігонів немає взагалі.

Фото Суспільне.Суми