Перший комунальний центр денного перебування жертв насилля
Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, який 31 травня відкрився у м. Суми на базі Сумського міського центру соціальних служб, має стати спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, насильства, зокрема сексуального, пов’язаного із збройним конфліктом
Відвідувачки центру поки зможуть проводити тут час лише вдень. Тут окрім даху над головою, тепла і приміщення, де можна погріти їжу і випити гарячих напоїв, також можна буде отримати БЕЗОПЛАТНО індивідуальні консультації психолога для постраждалих і їхніх дітей, супровід фахівця із соціальної роботи.
Як зазначила директор Сумського міського центру соціальних служб Марія ВЕРТІЛЬ, створення такого центру стало можливим завдяки співпраці місцевої влади і за підтримки Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні та виконавчого партнера “Інноваційно-соціальні рішення”.
Як зазначила Анастасія КОЛОМІЄЦЬ, спеціалістка з протидії ҐЗН від Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні: “У Сумській області на даний час подібних сервісів не багато, спеціалізовані послуги для жертв ҐЗН мало де надаються. Суми сьогодні можуть стати прикладом для інших міст регіону, як розбудувати повну систему сервісів, які будуть надавати допомогу постраждалим від насильства”.
З понеділка по четвер до нього можна звернутися з 8 до 17:15,
у п’ятницю – з 8 до 16:00.
Для тих, хто потребує негайної допомоги, при Сумському міському центрі соціальних служб працює мобільна бригада, викликати яку можна за номером 0961459359
За словами Марії Вертель, за 10 місяців роботи мобільної бригади протидії домашньому насильству у Сумській громаді її послугами скористалася 351 людина.
Працівниці Сумського міського центру соціальних служб вже будують плани на найближчі місяці.
Заступник міського голови Віра Мотречко повідомила, що влада Сумською МТГ має амбітні плани на продовження співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, вже працюють над тим, аби скласти пропозицію і взяти участь у конкурсі на виділення державної субвенції для створення кризової кімнати при Денному центрі, що надасть можливість короткострокового (до десяти діб) або цілодобового перебування постраждалим особам.
А на майбутнє і створення притулку для жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що надасть можливість забезпечити місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб (до трьох місяців).