Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщину досі не привезли ліки проти коронавірусу

174
У Сумську область мали завезти 520 флаконів “Бамланівімабу” та 1040 флаконів “Етесевімабу”. Лікарі мали застосовувати їх відповідно до протоколу, затвердженого наказом МОЗ №1979 від 20.09.2021. Але поки в області цих препаратів немає.

“На сьогодні ми знаємо, що внесені зміни в протокол надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію, а саме хворих з легким перебігом і середнім ступенем важкості. І згідно з анонсом МОЗ в область повинні надійти медикаменти для цього використання. На теперішній час ми поки не знаємо ні кількості лікарських засобів, які надійдуть, ні конкретної дати. Поки маємо інформацію, очікуємо надходження і документального підтвердження”, — сказала Суспільному.Суми заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Галина Хомета.

Ліки завезли в Україну як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Це — 20 тис. флаконів Бамланівімабу та 40 тис. флаконів Етесевімабу.

Працівниця прес-служби Міністерства, яка не представилася, повідомила, що листи розіслали попередньо. Самі ліки отримали не всі регіони, бо що робота ведеться поетапно, тому найближчим часом їх доставлять. Коли саме – не уточнила.

Лікарі застосовуватимуть їх відповідно до протоколу, затвердженого наказом МОЗ №1979 від 20.09.2021.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, обидва препарати зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів США (FDA).

Так, “Бамланівімаб” – препарат на основі людських мононуклеальних антитіл, який діє на білки шиповидних відростків оболонки вірусу SARS-CoV-2. Він блокує прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює його потрапляння в клітини людини, нейтралізує його та сприяє запобіганню розвитку та лікуванню коронавірусу. Цей препарат є спільною розробкою двох американських фармацевтичних компаній. У листопаді 2020 року FDA схвалило використання “Бамланівімабу” у виняткових випадках. У США його дозволили застосовувати під час лікування дорослих та дітей віком від 12 років із масою тіла не менше 40 кілограмів з легким або середньо-тяжким перебігом COVID-19, в яких є фактори ризику тяжкого перебігу захворювання та/або госпіталізації.

Однак пізніше FDA відкликала екстрений дозвіл на використання “Бамланівімабу”, оскільки клінічні дослідження на хворих, які не потребували госпіталізації, не показали суттєвої ефективності препарату для лікування від коронавірусу. Втім, цього року “Бамланівімаб” отримав дозвіл FDA на екстрене використання у комбінації із “Етесевімабом”, який також є препаратом на основі людських мононуклеальних антитіл і був схвалений FDA у листопаді 2020 року.