Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині упродовж доби вогнеборці шість разів приборкували загоряння на відкритих територіях

137

Пожежно-рятувальні підрозділи Сумської області шість разів виїздили на гасіння пожеж, пов’язаних із загоряннями сухої рослинності та сміття у містах Суми та Шостка, у Сумському та Конотопському районах. Загальна площа пройдена вогнем склала понад 3 га.

Зокрема, у Шостці відділення 7-ї державної пожежно-рятувальної частини двічі приборкувало займання залишків сухої рослинності та сміття в районах вулиць Київської та Рідної. У Сумському районі відділення 28-го державного пожежно-рятувального посту ліквідувало пожежу на луку, а в с. Низи відділення 26-го державного пожежно-рятувального посту, локалізувавши загоряння сухої рослинності відвернуло небезпеку від розташованої поруч не експлуатуємої будівлі та ліквідувало пожежу. А у самому обласному центрі відділення 2-ї державної пожежно-рятувальної частини приборкувало загоряння сміття на відкритій території на вул. Березовий Гай. На Конотопщині в с. Сарнавщина відділення 15-ї державної пожежно-рятувальної частини ліквідувало загоряння залишків сухої рослинності на відкритій території.

Всього на гасіння цих 6 пожеж залучалося 24 чоловіки особового складу та 7 одиниць техніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Через встановлення на території області спекотної погоди суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Тому, рятувальники закликають громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил безпеки саме у цей період, адже, за статистикою, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людська недбалість!

Щоб вберегти природні екосистеми від нищівних пожеж, звертаємо вашу увагу, що в зв’язку із ситуацією в країні рішенням Сумської обласної військової адміністрації категорично заборонено:
– відвідувати лісові насадження;
– розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
– залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
– спалювати сміття та рослинні залишки;
– розводити багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
– залишати без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
– залишати місце відпочинку, не загасивши вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, а якщо ви помітили виникнення загоряння на відкритих територіях чи на територіях житлових помешкань громадян — негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101, повідомляє Головне управління ДСНС України у Сумській області.