Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині кількість дитячих госпіталізацій досягла найвищих значень

197

Смертність від коронавірусу на Сумщині зростає, діти частіше заражаються. У Сумському районі найвище серед усіх районів розповсюдження коронавірусу серед дітей 6-9 років. Лише в Сумах в цій категорії захворіли 76 осіб. Головний інфекціоніст Сумської області Ірина ТРОЦЬКА зазначає, що діти можуть хворіти на «Омікрон» важче, ніж дорослі. Річ у тому, що цей штам вільно розмножується в бронхах і набагато гірше у порівнянні з «Дельтою» — у легенях. Тобто найчастіше він викликає бронхіти, а не пневмонії. Для дорослих це, швидше, добре, тому що для них бронхіт – це неприємно, але не фатально, на відміну від пневмонії. З дітьми, особливо раннього віку, ситуація протилежна. Внаслідок їх анатомо-функціональних вікових особливостей бронхіт часто призводить до важких ускладнень. Чим менше дитина, тим більше просвіт бронхів, багатше їх кровопостачання. Відповідно, якщо у дитини розвивається бронхіт, то просвіт перекривається набагато швидше, натомість виділяється більша кількість слизу, і на тлі багатого кровопостачання бронхіт швидше поширюється. Крім бронхітів у малюків спостерігаються висипання на шкірі та проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Ірина Троцька також додала, що теза «на Омікрон хворіють легше», не означає, що немає важких форм і смертей. Всі варіанти ковіду, на жаль, можуть призвести до серйозних ускладнень та трагічних наслідків. Як і попередні штами, «Омікрон» несе невакцинованим пацієнтам із груп ризику в кращому разі найтяжчі пневмонії та тромбоз, у гіршому – смерть.

«Омікрон» лютує – таких цифр коронавірусної статистики Україна ще не бачила.
4 лютого зафіксовано 42 533 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них дітей – 4 268. Того ж дня ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомив про новий рекорд на Сумщині, де за добу виявили 2073 випадки коронавірусу. До речі, рівно рік тому у цей день захворів всього 81 житель області. А 15 лютого 2021 р. взагалі було зареєстровано лише 7 випадків. Тож новий штам наглядно демонструє свою більш високу заразність. Добра новина полягає у тому, що попри зростаючу кількість інфікованих стаціонари не завантажені так, як це було під час минулорічних весняної та осінньої хвиль. За даними Київської школи економіки, з кінця жовтня до кінця листопада 2021 р. кожен четвертий хворий на COVID-19 у країні був госпіталізований. Зараз до лікарні потрапляє кожен десятий недужий, тобто частка госпіталізацій у 2,5 менша, ніж під час панування «Дельти». Втім розслаблятися поки що не варто. Люди справді частіше хворіють вдома та лікуються амбулаторно. Проте зростаюча кількість хворих може спричинити колапси, коли більшість співробітників колективів установ та організацій будуть хворіти одночасно. Минулого тижня прессекретар КП «Електроавтотранс» Ірина КРЯЧКО повідомила, що пандемія внесла корективи до роботи підприємства. У зв’язку з великою кількістю хворих серед водіїв вони були змушені скоротити денний випуск транспорту: замість 64 тролейбусів на лінії залишилось лише 57. З того ж приводу Центр надання адміністративних послуг у м. Суми також вносив корективи у режим роботи. Як повідомила начальник управління ЦНАП Алла СТРИЖОВА, станом на 31 січня на лікарняному перебували понад 30 працівників. Щоправда, зараз Центр відновив прийом громадян для надання соціальних послуг.

Вражає дітей
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло РАДУЦЬКИЙ зазначив, що діти після приходу штаму «Омікрон» стали хворіти частіше, також зросла кількість пацієнтів, яким необхідна стаціонарна допомога: «Якщо дорослі ліжка загалом по країні завантажені трохи більше ніж на 30%, то дитячі ліжка, на жаль, завантажені у деяких регіонах на 70-80%». У Національній академії наук України підрахували, що частка госпіталізованих серед випадків хвороби у віковій категорії 0-9 років перевищила відповідний показник у категорії 60-69 років.

Кількість захворівших дітей та випадків дитячих госпіталізацій досягла найвищих значень за весь час пандемії COVID-19

У кінці січня-на початку лютого ситуація з госпіталізацією дитячого населення в Сумах також викликала занепокоєння. Втім на початку цього тижня начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що показники захворюваності серед дитячого населення стабілізувалися, а кількість активних хворих зменшилася на 26%. Стаціонарне лікування у медичних закладах Сумської громади станом на 7 лютого проходять 47 дітей (зайнято 35% ліжок). Нагадаємо, що міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій продовжила дистанційну форму навчання з 7 лютого до 12 лютого 2022 р. для учнів 1-11-х класів у всіх закладах загальної середньої, позашкільної освіти Сумської міської територіальної громади.

За інформацією управління охорони здоров’я, минулого тижня в Сумах щодня фіксували 600 і більше нових випадків COVID-19. Кількість активних хворих протягом семи днів зросла на 20%, госпіталізацій – на 15%. Тижневий показник летальності серед дорослих зріс на 33%. Запобігти поширенню хвороби, як і раніше, можна вакцинацією та ревакцинацією.

Вакцинуйтеся, але знайте міру
В Україні поки що дозволена лише третя (бустерна) доза щеплення проти коронавірусу. Втім деякі громадяни до питання вакцинації ставляться необачно і вбачають у цьому розвагу та спосіб отримати легку популярність. У кінці січня на всю країну став відомим сумчанин, який отримав 27 щеплень, курсуючи між різними областями. У Сумах йому вдалося отримати лише дві дози вакцини, за іншими довелося їхати до Харкова та Львова. Протягом одного дня йому навіть вдалося отримати 5 ін’єкцій різними препаратами. У коментарі виданню «Сегодня» він пояснив, що його мета отримати 30 щеплень, а почуває він себе добре. Дивна мета, втім доводить хоча б те, що вакцинуватися – це безпечно.

Нагадаємо, що серед дорослих, які лікуються в стаціонарах обласного центру, частка невакцинованих становить 72%. Серед хворих в реанімаціях таких 99%. Наразі щеплено вже 79,5% дорослого населення міста

Чого чекати?
За інформацією МОЗ, минулого тижня Україна отримала 60 тис. курсів препарату «Молнупіравір» від COVID-19. Це новий для України підхід у боротьбі з COVID-19. До кінця квітня 2022 р. в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату. Першочергово ці ліки призначатимуть пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. Найближчим часом МОЗ України розподілить ліки та відправить їх у регіони.

У Сумському районі найвище серед усіх районів розповсюдження коронавірусу серед дітей 6-9 років. Лише в Сумах в цій категорії захворіли 76 осіб

У світі тим часом країни одна за одною послаблюють або й скасовують карантинні обмеження. Цьому сприяє високий рівень вакцинації населення і прийнятний рівень госпіталізацій. У Великобританії, Данії та Швеції їх знімають повністю – там не треба носити маски та пред’являти ковід-сертифікати, У Франції та Нідерландах – частково. У цих країнах у середньому вакциновано 80% населення.

Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге сподівається, що після того, як закінчиться зима, на Європу очікує тривалий період спокою, а осіння хвиля 2022 р. (якщо не з’явиться новий небезпечний штам) буде на рівні звичайних сезонних хвороб.
В Україні поки що мова про скасування карантинних заходів не йде. За словами міністра охорони здоров’я Віктора ЛЯШКА, це можливо лише за високого рівня вакцинації населення від коронавірусу. Станом на 7 лютого двома дозами вакциновано близько 14,8 млн (36%) українців. Бустер проти COVID уже отримали понад 450 тис. (1% ) осіб.

Панорама №6-2022