На Сумщині 76 компаній заборгували зарплати своїм працівникам у 2024 році
1872 компанії в Україні заборгували зарплати своїм працівникам з початку 2024 року. Найбільше таких роботодавців — на Сумщині. Про це йдеться в новому дослідженні Опендатабот.
Компанії-боржники
На Сумщині за 2024 рік відкрили 5680 проваджень про заборгування зарплат. Це 16,4% від загальної кількості по Україні. У трійку боржників також увійшли Київ (3,4 тисячі) і Дніпропетровська область (2,2 тисячі). Варто сказати, що майже у трьох тисячах проваджень фахівці Опендатабот не змогли визначити регіон.
Усього в Сумській області зарплати заборгували 76 компаній, пише Цукр із посиланням на Опендатабот. 32 з них переїхали в інший регіон або змінили адресу реєстрації. Водночас статус боржника вони отримали ще на Сумщині.
Найбільше проваджень у Сумській області відкрили щодо Акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» — 3998. Це «найбільш затятий боржник», пише Опендатабот. Разом із «СМНВО — Інжиніринг» щодо них відкрили 4071, а це 11,8% від загальної кількості по Україні.
У списку компаній-боржників є як приватні, так і державні. Серед останніх боржниками є такі компанії, зареєстровані на Сумщині:
- ДП «Шосткинський завод “Зірка”» (220 проваджень);
- КП «Сумижитло» Сумської міськради (50);
- КП «Суми-Фарм» Сумської обласної ради (43);
- ДП «Сумиспирт» (31);
- КП «Чисте місто» Роменської міськради (25);
- ДП «Роменський комбінат хлібопродуктів» ДАК «Хліб України» (16);
- ДП «Наумівський спиртовий завод» (6);
- КП «Архітектурно-планувальне бюро» (6);
- ДП «Новосуханівський спиртовий завод» (5);
- КП «Центральна районна аптека №4» Охтирського району (4);
- ДП «Вирівське» (3);
- КП «Інфосервіс» Сумської міськради (3);
- Сумська філія ДП «Український державний головний науково-дослідний і виробничий інститут інженерно-технічних і екологічних вишукувань Укрндіінтв» (2);
- ДП «Шосткаторф» ДП «Сумиторф» (2);
- КП «Центральна районна аптека №40» Сумської обласної ради (1);
- КП «Редакція газети “Сумщина”» (1);
- ДП «Сумиторф» (1);
- КП «Глухівська студія місцевого мовлення “Радіо Глухів”» (1);
- КОРП «Глухівський міжрайонний аптечний склад» (1).
В Україні найбільшими боржниками є держпідприємства та акціонерні товариства — понад 11 та дев’ять тисяч проваджень відповідно. На третьому місці ТОВ — 4,9 тисячі.