Комунальні тортури по-сумськи (Фото)
Третій місяць поспіль родина сум’янина з інвалідністю Максима ЛАПІНА шукає захисту та правди. Усі їх численні звернення до посадовців, сигнали SOS до ЛЮДЕЙ не дали поки що жодних результатів
Ще минулого року 23 листопада сусідка по комунальній квартирі за адресою вул. О. Шапаренка, буд.6, кв.6. здійснила факт самоуправства. Вона разом з чоловіком Сергієм самовільно відрізала комунальні мережі (воду, каналізацію, газопостачання), які були підключені до помешкання Максима ЛАПІНА. Ось його повідомлення у Фейсбуці: «Я мешкаю у своїй приватизованій квартирі. Стосовно мене 23 листопада 2018 р. скоєні протиправні дії. А саме: групою осіб, серед яких, за свідченням сусідів, були гр.Середа В.В. та її чоловік Сергій. Вони вирізали та знищили трубопроводи, під’єднанні до моєї квартири. Нині залишки пошкоджених труб знаходяться у підсобному приміщенні (кладовці), яким користується гр. Середа; при цьому на двері кладовки повішений замок для перешкоджання доступу. Через ці навмисні дії я не маю змоги користуватися своєю приватизованою квартирою і на теперішній час вимушений переїхати та мешкати до батьків».
Зазначимо, що ситуація ускладнюється тим, що Максим – людина з інвалідністю (1 гр. ДЦП, візочник, 37 років) і йому не під силу дістатися до високих кабінетів можновладців. Тому цю місію на себе взяв його батько Олександр Іванович. Він вже скоро три місця оббиває пороги усіх структур, котрі за своїми функціональними обов’язками покликані відновити комунікації та покарати осіб, що завдали шкоду.
Старший Лапін показав низку заяв із вхідними канцелярськими штемпелями. Тобто звинуватити родину Лапіних в бездіяльності і непослідовності складно, але складно зрозуміти, як працює наша комунальна система. А по факту – абсолютно не працює. Апріорі в подібних випадках має бути лише заява, яка активізує механізм з подальшим відпрацьованим алгоритмом законних дій за участю міських комунальних структур та правоохоронних органів.
На сьогодні квартиру Максима з понівеченими комунікаціями відвідали з марними і цинічними «екскурсіями» три комісії, за участю представників ЖЕКу «Форекс-плюс, департаменту інфраструктури і навіть поліції.
Наразі побутова сварка перейшла у кримінальну площину. У Сумському міському відділі поліції відкрита кримінальна справа за статтею «самоуправство» стосовно дій сусідки Вікторії Середи. Спеціаліст відділу комунікацій ГУНП у Сумській області Володимир КУЗЬМЕНКО авторитетно повідомив: «Якщо провина громадянки Середи буде доведена, то їй загрожує штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправні роботи строком до 2 років, або арешт до 3 місяців».
11 січня поточного року на квартирі Максима Лапіна ми зустріли чергову безпомічну комісію. Відразу розчаруємо читачів – і цього разу конструктивного діалогу не відбулося. Так, представник департаменту інфраструктури міста оглядав місце «самоуправства», ніби то подія відбулася учора, а не майже три місця тому. Він відмовився називати свої ім’я, фамілію та посаду. Можливо, він отримав службові інструкції працювати як секретний агент під прикриттям «безвідповідальності», бо єдине, що він зміг нам повідомити: «Квартира Лапіна непридатна для проживання»! При цьому працівник ЖЕКу тихо відсидівся й мовчки зник. А представниця «Сумиводоканалу» як варіант виходу із ситуації озвучила вірогідний шлях, який ще треба детально вивчати: «Можна під’єднати нові комунікації (воду, каналізацію) на вході в будинок». А за чиї кошти це відбуватиметься – незрозуміло?
Максим Лапін з татом пишуть все нові звернення та не втрачають надію на справедливість
Після невтішних висновків вже третьої комісії Максим обурюється: «Я в шоці. Події, що відбуваються, підпадають під статтю “дискримінація людей з інвалідністю”. Раніше не виникало жодних питань чи проблем до мене з боку газовиків, водоканалу чи жеку».
Для повноти картини додамо, що у Ковпаківському суді міста з літа 2018 року триває розгляд адміністративного позову Лапіна до цієї ж сусідки Середи. Родина сум’янина з інвалідністю вимагає у судовому порядку стягнути кошти із Середи за встановлення вхідних дверей до їх спільного комунального коридору.
Останнє судове засідання відбулося 10 січня 2019 року, де Середа не погоджується компенсувати кошти. Вона не вважає за потрібне вкладати кошти у помешкання, хоча сама ж у суді повідомила, що «там проживають інші люди, щоб платити за комуналку».
Є ще один нюанс у цій історії. Назвемо його «ВЕЛИКА ПОДЯКА». Старший Лапін минулого року звернувся до державної фіскальної служби з проханням навести лад у користування комунальною власністю. Адже квартира, де відбувається конфлікт, знаходиться під юрисдикцією міської влади. У листі до фіскалів сум’янин звертає їх увагу, що умови проживання нестерпні, люди яким здає у найм громадянка Середа, ведуть себе антисоціально – пиячать, шумлять. Окрім того, у сусідки велика комунальна заборгованість. На це звернення фіскальна служба надіслала відповідь, де посадовці висловлюють велику подяку Олександру Лапіну за допомогу у їхній роботі. Далі навіть у журналіста не вистачає слів та епітетів – без коментарів. Ми лише обіцяємо, що й надалі будемо відслідковувати хід подій.
Поки тривають суперечки та розслідування, законний власник кімнати No6 у комунальній квартирі No6 по вул. Шапаренка Максим Лапін змушений проживати у батьків. Він та його родина дуже сподіваються, що знайдуться посадові особи, які все ж таки змусять здійснити підключення.
Олена Шевченко,
Панорама №3-2019