Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Народився Володимир Голубченко – педагог, краєзнавець, уродженець с. Локня

83

Володимир Голубченко народився 7 вересня 1937 р. в козацькій родині Юхима Прокоповича Голубченка 1898 р.н. і Параски Федорівни (у дівоцтві Садова) 1908 р.н. Дітей виховували у любові до книги. Володимир Юхимович згадує, що батько все життя купував книги.

Навчання
До школи пішов у селі Басівка, Сумського району, середню освіту здобув у селі Юнаківка. Після школи два роки працював на Кияницькому цукровому заводі. Поступив до Сумського Педагогічного інституту на філологічний факультет.

Педагогічна кар’єра
Після закінчення інституту працював завідувачем відділу у редакції Сумської районної газети «Вперед». Саме тут потрапив під вплив стовпів української журналістики — Геннадія Петрова, Миколи Данька, Петра Носенка, Олександра Слуквіна, Сергія Наталіча. За словами Володимира Юхимовича, найбільше вплинув, з точки зору мови і культури — Геннадій Петров.

Разом з Петровим здійснює низку культурологічних експедицій: відзначення 1000-ліття Глухову, відзначення річниці П. А. Грабовського, подорож Шевченківськими місцями: Конотоп, Ромни, Глухів, Лебедин. На одній із книжок подарованих Петровим є дарчий підпис Геннадія Терешковича: «Побратиму по подорожах».

Закінчує курси юнкорів при газеті «Ленінська правда».

У цей час Володимир прагне працювати за призначенням — вчителювати, і вчителювати в рідному інституті. Однак за тодішніми правилами, мав спочатку відпрацювати в школі. Йде працювати вчителем і вихователем до Кекинської та Миколаївської шкіл Сумського району.

З 1984 р. і по нині (25 років) працює в університеті. Пройшов наукове стажування в лабораторії Науково-дослідного Інституту педагогіки АПН України. Склав кандидатські екзамени, написав кандидатську дисертацію на тему: «Патріотичне виховання старшокласників у суспільно корисній діяльності сільської школи» (наукові керівники: доктор педагогічних наук В. П. Фарфоровський, кандидат педагогічних наук М. Д. Зубалій).

Громадська робота
Один із юридичних засновників відновленої Паліцинської академії, заступник голови президії. Член правління Сумської обласної Просвіти.

Творчий доробок
Автор 10 книг та 500 публікацій з історії рідного краю, освіти, науки, культури, мистецтва.

Переможець конкурсних університетських видань: «Словознавці» (1998 р., науково-дослідна робота, як бюджетна тема, виконана в Лабораторії філологічного факультету під керівництвом наукового керівника професора П. П. Охріменка); «Сумщина в історії України» (з грифом Міністерства освіти і науки, 2005 р.; автор проекту науковий керівник авторського колективу, головний редактор, один із авторів посібника для шкіл); автор видання «Добротворець» (2007; про педагогічну і просвітницьку діяльність відомого сумського педагога-письменника О. П. Столбіна).

Відзначений Почесною грамотою Міністерства освіти України, Грамотою Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Грамотою Сумського педуніверситету за плідну науково-педагогічну діяльність.

Готується до друку книга: «Освіта Сумщини в іменах» — висвітлення освітян Сумщини XVII — XXI ст.

Джерело