Ряд сумських євродворів не витримали безкомпромісну перевірку морозом та ожеледицею
Наразі наче лакмусові маркери на території міста Суми проявляються місця, де европлитку вимостили аби як. Можливо, з міськими структурами будівельники змогли домовитися й ті закрили очі на порушення технології, натомість зимові випробування стали безкомпромісною перевіркою на якість здійснених робіт при укладанні тротуарного покриття.
Наші читачі обурюються таким неподобством. Вони надсилають до редакції відповідні фото та розміщають їх в ФБ із сатирично-гумористичними коментарями. У цих дописах вони висловлюють припущення та ставлять риторичні питання: «Хто ж нажився на будівельних матеріалах, які вкрали замість того, щоб якісно виконати замовлення?».
Свіжі провалля, поламані бордюри, розкидана й пошкоджена плитка, калюжі рясніють по всьому місту та зовсім не додають оптимізму й весняного настрою містянам та гостям нашого чудового міста. Й тут мова йде не лише про красу та естетику міського ландшафту та довкілля. Цими пошкодженими тротуарами незручно, а інколи й небезпечно пересуватися, бо там можна запросто зламати або кінцівки, або шию.
“Після зимового сезону обстежимо усі шляхи, тротуари Сум та разом з відповідними службами визначимо загальний фронт ремонтних робіт”, – Віктор ПАВЛЕНКО, в.о. начальника департаменту інфраструктури Cумської міської ради
Завзято та іронічно рекламує нові туристичні родзинки обласного центру, які знаходяться на проспекті Лушпи поблизу будинків №38, №42, на своїй сторінці у Фейсбуці сумчанин Олег. Допис пана Олега досить влучний нагадує гумористочно-сатиричний міні-фельєтон. Він пише: “Суми туристичні вітають! Поспішайте, доки провал не провалився зовсім! Тільки зараз і тільки в моєму подвір’ї! Провал плитки імені Пана мера. Провал став доступним й простим людям!”
Яким чином міська влада планує відремонтувати пошкоджені та розбиті ділянки тротуарів? А головне – за чиї кошти? Невже міський бюджет та городяни будуть крайніми, а горе-будівельники уникнуть відповідальності за свій брак, порушення технологічних вимог…
Пошкодженими та просівшими тротуарами незручно, а інколи й небезпечно пересуватися, бо там можна запросто зламати або кінцівки, або шию
В.о. начальника департаменту інфраструктури Cумської міської ради Віктор ПАВЛЕНКО відповідаючи на ці питання, зокрема, зазначив: «З приводу ремонту євродворів треба звернутися до управління капітального будівництва, й вони згідно з гарантійними зобов’язаннями відновлять плитку. Якщо ж ділянку робив не УКС, а замовником виступала міська рада, то треба писати заяву щодо усунення недоліків до нас — до департаменту інфраструктури Cумської міської ради. У заяві-скарзі треба вказати адресу пошкодженої ділянки. Зовсім скоро після зимового сезону ми будемо обстежувати усі міські шляхи, тротуари та разом з відповідними службами визначимо загальний фронт робіт».
Начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради Віталій ШИЛОВ повідомив, що міські тротуари – це не зона його відповідальності, бо очолюваний ним підрозділ облаштовував лише “євродвори”. Щодо причини просідання плитки на ділянці поблизу булинків №38, №42 Віталій Шилов висловив свої припущення-версії: “Можливо, поблизу цієї ділянки проводили земляні роботи. Наприклад, ТОВ “Сумитеплоенерго” могло міняти свої мережі, або “Сумиводоканал” – лагодив каналізацію, чи жековці працювали й не полагодили як годиться пошкоджене покриття. А можливо, там поруч знаходиться колодязь водоканалу, який підмивається водою й від того просідає ділянка землі, тротуару”.
Олена Шевченко
Панорама №13-2019