БУХГАЛТЕРІЯ ПРОДАЖНОЇ ДПС УКРАЇНИ
Останнім часом в новинних зведеннях ЗМІ Всеукраїнського, регіонального і навіть містечкового характеру все частіше з’являються статті про масштабну боротьбу ДПСУ зі внутрішньою корупцією, про затримання «внутрішньою безпекою» корумпованих прикордонників в аеропорту «Бориспіль», на Чернігівщині, Сумщині, Житомирщині та в інших прикордонних регіонах. Може бути, все це є позитивним результатом реформування прикордонної структури?
Звичайно, якщо обмежуватися стрічкою новин в мережі Інтернет, то це буде виглядати, як новий курс керівництва ДПСУ на боротьбу з хабарництвом серед прикордонників, проте, в століття розвинених інформаційних ресурсів не важко докопатися до правди.
Хто ж такі ці затримані корупціонери? Практично всі ці люди є звичайними прикордонниками-сержантами, старшинами і прапорщиками, які разово, тобто не систематично отримали хабар у розмірі 200-500 гривень. Гроші звичайно “величезні”, навіть новенький смартфон не купиш, не кажучи вже про шубах, золоті, автомобілях і нерухомості. Що ж з себе уявляють типові корупціонери? Практично всі вони є рядовими прикордонниками: сержантами, старшинами та прапорщиками, які разово або не систематично отримали хабар в розмірі 200-500 гривень. Гроші звичайно «величезні», навіть новенький смартфон не купиш, не кажучи вже про шуби, золото, автомобілі або нерухомість.
Але системна, масштабна, багатотисячна і навіть мільйонна корупція ховається за офіцерськими погонами, старшого і вищого ешелону офіцерів – начальники відділів, в тому числі і оперативних, покликаних боротися з будь-яким злочинним посяганням на кордоні, загонів, регіональних управлінь і навіть з Адміністрації ДПСУ. Так і хочеться назвати окремих, але це зовсім інша історія…, про яку поговоримо пізніше.
Невеликий приклад (завдання для школяра молодших класів): начальник відділу прикордонної служби майор Б. з кожної зміни прикордонних нарядів у пункті пропуску, або після незаконної оборудки з контрабандистом збирає по 4-5 тис. гривень на день. У середньому вийде до 300 тис. гривень на місяць. У складі прикордонного загону 7 відділів прикордонної служби. При цьому начальник відділу прикордонної служби згідно злочинної схеми наживи зобов’язаний 50 відсотків сплатити начальнику прикордонного загону. Питання: скільки незаконних грошей на місяць заробляє начальник загону, вимушений 50 відсотків сплатити регіональному управлінню? Керівник загону особисто скаже: «Десь близько півмільйона», а я як громадянин і патріот своєї країни, надаю таке пояснення: «500 тисяч гривень або річний бюджет районної лікарні або 5-річний заробіток звичайного українця». І це тільки за один місяць. А коли отримані кошти доходять до генералів з Адміністрації ДПСУ, ці суми перетворюються на десятки і сотні мільйонів гривень.
Ось така не хитра бухгалтерія у продажних прикордонників з ДПСУ, як ти її не реформуй, кого не скорочуй, вводи або переводи, схеми залишаються колишніми. Діяти необхідно рішуче, починаючи зараз, наділивши «внутрішню безпеку» функціями як в роки Другої світової війни – « … без суду і слідства!!!».
З урахуванням величезних дірок в наших власних кишенях, в нашому державному бюджеті і, на жаль, непідйомного боргу перед МВФ, США, європейськими країнами, владі необхідно поміркувати про населення країни і почати втілювати в реальність «декларативні» заяви про підвищення ефективності заходів по боротьбі з транскордонною злочинністю, нелегальною міграцією і незаконним обігом наркотиків, що зросли в останні роки за рахунок «внутрішніх зусиль» самих прикордонників.