Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ситуація на кордоні Сумщини контрольована

A group of soldiers. A group of soldiers on a field position.
79

Першочергове питання, яке розглядалось під час засідання Ради оборони області під головуванням начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА – це оперативна ситуація на кордоні. За інформацією військових, ситуація там непроста, але контрольована та стабільна. Щодо розмов про прорив росіянами державного кордону біля сіл Журавка та Проходи, їх наші військовики не підтверджують.

Минулий тиждень знову був неспокійним для Сумщини та обласного центру. Летіли «шахеди», падали КАБи, росіяни вбивали та ранили мирних жителів, кожного дня оголошувалися багаточасові повітряні тривоги, кілька разів приходили повідомлення про замінування тощо. Також почала розповсюджуватися інформація про те, нібито росіяни прорвали кордон на Сумщині. Відбулося засідання Ради оборони області, а наші захисники з вогневих мобільних груп почали отримувати премії за збиті повітряні цілі.

Рада оборони
Першочергове питання, яке розглядалось під час засідання Ради оборони області під головуванням начальника Сумської обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА – це оперативна ситуація на кордоні.

За інформацією військових, ситуація там непроста, але контрольована та стабільна. Щодо розмов про прорив росіянами державного кордону біля сіл Журавка та Проходи, їх наші військовики не підтверджують.
За їх словами, як і раніше, фіксуються спроби диверсійно-розвідувальних груп зайти на територію Сумщини. Однак збройні сили, сили безпеки і оборони успішно протидіють і знищують російські ДРГ.
На Раді оборони також було наголошено, що евакуація залишається головним пріоритетом для захисту цивільного населення в умовах постійної загрози.

Станом на сьогодні евакуйовані мешканці 38 населених пунктів, що розташовані у 5-кілометровій зоні та поза нею від державного кордону з росією.

Рада оборони також підтримала пропозицію військових активізувати роботу по евакуації населення з тих громад, де є ризик роботи диверсійних груп ворога. Усі необхідні засоби для евакуації та місця для розташування людей вже підготовлені.
Серед актуальних питань, яке обговорили під час засідання Ради оборони – забезпечення сталого мобільного зв’язку на Сумщині.

За два місяці разом з Міністерством цифрової трансформації України і операторами мобільного зв’язку значно посилено готовність мобільних базових станцій працювати в умовах відсутності електропостачання.

82% базових станцій області наразі вже забезпечені акумуляторними батареями. Обладнання дасть можливість безперебійної роботи станцій на період від 2 до 10 годин. Також понад 200 станцій мобільних операторів забезпечені генераторами, які можуть постачати резервне електроживлення для роботи станцій протягом 72 годин.

Очільник області надав доручення відновити мобільний зв’язок у населених пунктах, де було знищено обладнання мобільних операторів. Для його відновлення поставлена задача щодо використання пересувних станцій мобільного зв’язку.
Як зазначив, Володимир Артюх, робота у цьому напрямку триває, адже забезпечення жителів області безперебійним мобільним зв’язком навіть у випадку тривалих відключень електроенергії – одна з пріоритетних задач для Сумщини.

Нової системи оповіщення на Сумщині не буде
На Черкащині почали тестувати нову систему оповіщень повітряних тривог. Якщо вона себе добре зарекомендує, її можуть запровадити і в інших областях України. Суть її полягає у тому, щоб повітряну тривогу оголошувати в залежності від типу небезпеки та місцезнаходження. Як воно працює зараз? Умовно кажучи, летить «шахед» над Глуховом – тривога оголошена по всій області. Він там може літати кілька годин по колу, якщо не зіб’ють – а по всій області буде тривати тривога. А це – закриті лікарні, банки, державні установи тощо. Тобто, безпосередньої загрози немає, але все не працює. Тому було запропоновано підійти до цього питання диференційовано – оголошувати тривогу там, де є безпосередня загроза.

У департаменті цивільного захисту населення Сумської ОВА зазначили, що систему оповіщення про небезпеку по районах розглядали, але, на думку чиновників, усі повітряні тривоги несуть загрозу для жителів Сумщини. Тому наразі через збільшення кількості обстрілів, швидкості польоту КАБів, що складає хвилини, немає 100% гарантії визначення місця їх падіння. Тому Сумська область не бере участі у цьому пілотному проєктові, – так аргументували агенції «Кордон.Медіа», яка зверталася з цим запитанням до ОВА, у департаменті цивільного захисту населення.

Загроза є постійно
Що ж стосується ситуації на прикордонні з начебто проривами кордону та заходами ДРГ ворога, то її прокоментував речник ОТУ «Сіверськ» Вадим МИСИК. За його словами, на прикордонні Чернігівщини та Сумщини постійно зберігається висока активність російських диверсійно-розвідувальних груп, які здійснюють розвідку української оборони та напади на цивільне населення. “Загроза застосування ворогом ДРГ на прикордонні зберігається весь час. Ми знаємо про наявність і спецпризначенців ворога, і вони при нагоді проводять своєрідну розвідку, що перевірити нашу оборону або тероризують місцеве населення. Були випадки, коли вони знищували або якісь об’єкти інфраструктури та транспорт, і в цивільних стріляли і вбивали. Тож така вірогідність постійно є, ми задіюємо всі сили і технічні засоби, для виявлення таких груп. Задіюємо протидиверсійні резерви, щоб не допускати, вчасно виявляти та нищити», – говорить він.