Унаслідок тривалої збройної агресії росії проти України органи прокуратури зіткнулися з надзвичайно великою кількістю воєнних злочинів. Задля роботи з людьми, які пережили подібні ситуації, у прокуратурі розпочав роботу відділ організації підтримки потерпілих і свідків
Виклики сьогодення вимагають перегляду підходів до розслідування кримінальних проваджень, зокрема розуміння необхідності модернізації та переформатування роботи прокуратури з метою забезпечення належного рівня допомоги потерпілим і свідкам, побудови системи кримінальної юстиції, орієнтованої на потерпілого.
Наразі у Сумській обласній прокуратурі створено відділ організації підтримки потерпілих і свідків, діяльність якого спрямована на всебічну підтримку потерпілих і свідків воєнних злочинів.
Зазначений відділ працює з тими, хто набув статусу потерпілих і свідків у конкретних кримінальних провадженнях. Фахівці будуть інформувати громадян про їхню роль у кримінальних провадженнях, повідомляти про час і місце судових засідань, а також роз’яснюватимуть їхні права.
Метою діяльності відділу є створення комфортного та безпечного простору для взаємодії з прокуратурою.
Головними завданнями відділу є:
• організація юридичної, психологічної, медичної та соціальної допомоги;
• налагодження комунікації з іншими державними та недержавними органами шляхом здійснення комплексного супроводу;
• забезпечення інформаційного супроводу потерпілих на всіх етапах кримінального провадження;
• визначення поточних потреб потерпілих та свідків та забезпечення відповідною допомогою та послугами у взаємодії з широким колом державних інституцій та громадських організацій.
Робота відділу спрямована на посилення захисту потерпілих і свідків від повторної віктимізації, залякування та помсти, покращення якості досудового розслідування і збирання доказів, що сприятимуть притягненню винних до відповідальності.
Взаємодія із потерпілими та свідками проводиться лише за їх згодою із дотриманням принципу конфіденційності, вони у будь-який момент мають право відмовитись від подальшої співпраці.
Для комунікації із черговим координатором відділу можна зателефонувати за номерами телефону (з 9.00 до 18.00 – пн-пт):
+38098 833 28 23
+38098 833 23 88
+38098 833 22 09
• надіслати листа із зазначенням контактної інформації для зворотного зв’язку на електронну адресу(24/7).