Як Сумщина готується до опалювального сезону
Про хід підготовки Сумської області до наступного опалювального сезону під час брифінгу 25 травня розповіла заступник голови сумської обласної військової адміністрації Олена Бойко
Вона констатувала, що усі теплогенеруючі підприємства області почали підготовку до зими 23-24 вже одразу після закінчення сезону 22-23.
Найскладніший опалювальний сезон 22/23 років енергетики Сумської області витримали з честю, забезпечивши споживачів не лише теплом, а й гарячою водою. Зимою в області працювало 500 котелень, які подавали опалення до 2383 житлових будинків, 222 дошкільних навчальних закладів, 395 навчальних закладів, 39 закладів охорони здоров’я.
“У деяких громадах області було встановлено на котельних та топкових бюджетної сфери і теплопостачальних підприємств 20 твердопаливних котлів, а також для економного споживання природного газу проведено заміну та встановлення 7 енергоефективних газових котлів”, – зазначила пані Бойко.
На початку минулого опалювального сезону Сумська ОВА підписала Меморандум про співпрацю з USAID, і як наслідок, Сумська область отримала 3 мобільні котельні (потужністю 1 МВт, 200 та 400 кВт) для закладів охорони здоров’я.
“В цілому, у результаті співпраці з донорами та іншими благодійними організаціями отримано 98 генераторів для теплопостачальних підприємств та водоканалів області, а також 350 теплових вентиляторів для роботи підрозділів ДСНС України у Сумській області, а також для пунктів незламності, – повідомила заступниця голови СОВА. – Підприємства теплового та водопровідно-каналізаційного господарства були забезпечені 227 генераторами (107 од. та 120 од. відповідно)”.
Співпраця з міжнародними донорами продовжується.
Теплопостачальники та водопостачальнику Сумської області вже зараз створюють резерв матеріалів та обладнання, в який входять котли, насосне обладнання, труби та інші резервні матеріали, запаси дизпалива та бензину.
Сьогодні ніхто не візьметься прогнозувати, які сюрпризи може приготувати нам ворог до початку холодів, але підприємства готуються до стабільної роботи за будь-яких обставин і умов.
Найбільш проблемні теплопостачальні підприємства області, а це Сумська ТЕЦ, КППВ у м. Суми і Охтирська ТЕЦ, що найбільше в області постраждала від ворожих обстрілів, знаходяться на постійному контролі як у обласної, так і у державної влади.
Приватних споживачів області закликають, аби підприємства мали змогу якісно і вчасно підготуватися до нового опалювального сезону, якомога швидше заплатити за спожиті послуги і не створювати боргів. Адже самих державних коштів для старту сезону 23-24 не вистачить.