У Тростянці працюють над проєктом відбудови Вокзальної площі
Тростянець – одне з найбільш зруйнованих рашистами міст нашої області. Його окупація тривала 31 добу, а інфраструктура центральної частини міста була знищена повністю.
Сьогодні у Тростянці вже відновлено основні інфраструктурні об’єкти, а от над відновленням Вокзальної площі, яка вщент зруйнована, ще працюють. Днями у місті відбулася робоча нарада представників місцевої влади і підприємців, торговельні об’єкти яких були розташовані на площі 40-ї Армії, були зруйновані чи пошкоджені внаслідок бойових дій.
Міський голова Юрій БОВА повідомив, що на цей час вже є проєкт реконструкції площі, який було розроблено столичним архітектурним бюро ZOTOV&CO . Він являє собою інтегрований вокзал, який буде приймати поїзди та автобуси, також матиме зручний під’їзд для таксі та приватних авто. Майбутній простір має бути повністю інклюзивним, адже у ньому не заплановано жодної сходинки. Фахівці бюро хочуть зробити навіси на
залізничний перон та автобусні зупинки. Особливістю проєкту також має стати єдиний простір вокзалу і сучасної площі із сквером з великими деревами та розвиненим сервісом. Обабіч площі хочуть встановити торгові павільйони та кафе.
Процес відбудови зруйнованих міст і сіл України не буде швидким. А Тростянець претендує стати першим, хто втілить мрії у реальність.
За попередньою домовленістю керівництва Тростянця і Міністерства розвитку громад та територій України та Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, усі ремонтні роботи планується виконувати за кошти державного бюджету. Але для потрібно врегулювати ситуацію з майном, спорудами, земельними ділянками, які знаходяться у приватній власності підприємців. Всі ці об’єкти підприємці мають передати у власність міста, як майбутню інвестицію у проєкт, а по завершенню робіт об’єкт повернеться підприємцю. На даному етапі усі підприємці, бізнес яких пов’язаний зі зруйнованою територією, попередньо погодилися на такий вид співпраці.
За даними Сумської обласної військової адміністрації, за 42 дні окупації Сумської області російськими військами було зруйновано чи пошкоджено близько 2000 об’єктів області.
Процес відновлення почався одразу після звільненні Сумщини у квітні 2022 р. і триває дотепер. Зараз в області вже відновлено 1561 об’єкт, який був пошкоджений ворогом, в тому числі 237 багатоповерхівок, 915 приватних будинків, 38 об’єктів закладів середньої освіти, 24 будівлі закладів охорони здоров’я тощо.
Фото zotov.com.ua
Ярослава Максимова, Панорама, №15-2023