«Ми відпрацювали це питання спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я, керівниками лікувальних закладів, міськими головами, профільними фахівцями підприємств, які здійснюють киснепостачання в області, які відповідають за роботу кисневих станцій у кожному закладі, – говорив Дмитро Живицький. – Визначили по кожному закладу об’єм резервування кисню. Тобто кріоциліндри, які будуть встановлені, при максимальному навантажені повинні забезпечувати мінімум три доби киснепосточання, щоб не було такого, що машини три рази на добу привозять кисень. Під кожен лікувальний заклад прорахований об’єм кріоциліндрів».
Дефіциту кисню на Сумщині наразі немає. В області є 2306 «ковідних» ліжок, з них 2153 забезпечено киснем (93,4%). Через кисневі концентратори подається кисень до 1155 з них. Централізоване киснепостачання підведено до 998 місць.
Облдержадміністрація також проводить роботу з місцевими машинобудівниками, які вже розробили установку генерації кисню під потреби наших лікувальних закладів. Зараз вони вже виготовляють дослідний зразок, і очікується, що на початку наступного року він буде запущений в роботу.