Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Коронавірус у Сумах. Хворіють вже майже 1000 сумчан

368

За неділю 13 вересня було підтверджено COVID-19 у 46 жителів м. Суми (загалом по області у 101 особа)

Олена Чумаченко, в.о. начальника міськвідділу охорони здоров’я повідомила, що наразі в Сумах 947 осіб хворих на коронавірус перебувають на лікуванні. За увесь час пандемії в обласному центрі зареєстровано 1358 випадків захворювання.

На амбулаторному лікуванні наразі перебувають 212 осіб із ознаками пневмонії і наявне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом хвороби та її ускладненнями. У хворих спостерігається швидке погіршення самопочуття та складний перебіг хвороби, в осіб літнього віку та тих, хто має хронічні захворюваннями, – ускладнений.

У КНП «Клінічна лікарня № 5» нині лікується 51 особа, 12 з них перебувають у відділенні інтенсивної терапії, дев’ятеро – на кисневій підтримці, троє – підключені до апаратів ШВЛ.

У КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» перебувають 24 дитини, в однієї з них хворобу підтверджено, решта – під підозрою. Разом із тим, четверо осіб потрапили до відділення інтенсивної терапії.

Загалом останнього тижня хворобу виявили у 340 сумчан (попереднього тижня – 307), що становить 63% усіх хворих по області. Серед тих, хто занедужав, 20 дітей і 23 медичних працівники. П’ятеро хворих померло (усього зареєстровано 13 летальних випадків).

Одужали за останній тиждень 123 хворих, а всього – 398 хворих (29,3% хворих).

Із початку проведення ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію хворобу підтверджено у 1358 хворих (1275 дорослих і 83 дитини).

Заступник Сумського міського голови Степан ПАК: «Якщо кожного дня будемо фіксувати по 60 випадків хвороби, то є ймовірність, що Суми віднесуть до «червоної» карантинної зони».

Олена Чумаченко відзначила збільшення звернень до сімейних лікарів пацієнтів із ознаками пневмоній та значне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом коронавірусної хвороби та її ускладнень.

Паралельно з коронавірусом восени і взимку в Україну може прийти найстрашніший із виявлених нещодавно штамів грипу

У зв’язку з поширенням хвороби Міністерство охорони здоров’я України 6 вересня представило оновлений покроковий механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус. Перший та другий кроки лишилися без змін – звернення пацієнта до сімейного лікаря та консультація з ним телефоном (за потребою – виїзд). Нововведеням є крок №3 – «виклик мобільної бригади для забору зразків» і, відповідно, крок №4 – «передача зразків у лабораторію». Раніше особа з підозрою на коронавірус мала здавати аналізи й відвідувати лабораторію самотужки.

Хворий світ
Збільшення інфікованих – не тільки український і сумський, а й світовий тренд. 5 вересня у світі виявили 269 тисяч випадків зараження коронавірусом. Зокрема 29 тисяч в країнах Європи. До речі, в країнах Європи лідерами антирейтингу з кількості нових випадків COVID-19 є Франція, Росія та Україна. Найбільшими епіцентрами поширення коронавірусної інфекції залишаються США, Бразилія та Індія. Тривожно, що нині у світі за тиждень діагностують близько 1,5 млн нових випадків COVID-19. Тоді як раніше число підтверджених випадків за тиждень коливалося в межах 500-600 тис. в травні і 700-800 тис. на початку червня.

Нове епідемічне зонування запроваджується на 14-денний термін або до наступного засідання комісії ТЕБ та НС.

Літо та спека не зупинили швидке розповсюдження вірусу попри всі надії чиновників та науковців.Найкритичнішу ситуацію щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні слід очікувати в жовтні, коли починається сезон гострих респіраторних захворювань. Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 р. Такий прогноз зробила представниця Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Маргарет Харріс, повідомляє Reuters.

Восени і взимку 2020-2021 років до пандемії коронавірусу в Україні може додатися новий вірус грипу, схожий на COVID-19. Вчені називають його «Гонконг». Він буде найстрашнішим із виявлених нещодавно штамів грипу, яких особливо варто побоюватися цього сезону. Про це розповіла вірусологиня, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла МИРОНЕНКО. МОЗ радить українцям зробити щеплення від грипу у версені.

Ксенія Соболєва
Панорама №37-2020