Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Забруднення річки Сумка в центральній частині Сум встановила екоінспекція

518

У річці Сумка, яка протікає через центр Сум, задихається риба. На спалах забили небайдужі сумчани, побачивши рибу, яка спливала на поверхню у пошуках кисню.

За цими фактами Державна екологічна інспекція у Сумській області провели перевірку, результи якої зовсім не втішні.

За даними фахівців Державної екологічної інспекції у Сумській області, які проводили забір води у річці Сумка від села Степанівка до впадіння річки у Псел, найбільш забруднена вода – у районі пішохідного мосту біля Центрального ринку, повідомляє Суспільне.

У майже 39 разів більше за норму у воді нітритів. Також перевищена норма амонію, не вистачає кисню. Вимірювання проводили інспектори-екологи 26 червня.

“Кількість кисню розчинного у воді значно нижча за нормативну концентрацію. Зокрема, 2,3 мг/л розчинного кисню при мінімальній нормі 6. Це і є однією з можливих причин задухи. Місто впливає на стан річки, забруднюючи її зливовими водами, іншими водами, які можуть виводитися з території приватного сектора”, – вважає інспектор Держекоінспекції Сумської області Віталій Литвин.

Річка Сумка бере свій початок біля села Новосуханівка Сумського району, протікає історичною частиною Сум і впадає в Псел. У межах міста на її берегах переважають приватні будинки. Проблема низького вмісту кисню у воді може бути природного походження, як результат спеки, або – через вплив людини, вважають і в Регіональному офісі водних ресурсів у Сумській області.

“У зв’язку з неправильним веденням господарської діяльності в межах прибережно-захисних смуг водних об’єктів, внесенням добрив на садибних ділянках, за рахунок поверхневого змиву у разі опадів, це все потрапляє до водних об’єктів. Крім того, мають місце скид стічних вод господарсько-побутових до вигрібних ям, які потім, через невелику відстань до водних об’єктів, за рахунок фільтраційних процесів також надходять в деякій мірі до водних об’єктів”, – розповідає начальниця відділу офісу водних ресурсів Світлана Афанасьєва.

У річці Псел до впадіння в неї річки Сумки, перед містом, риба плаває в товщі води, не піднімаючись на поверхню, щоб ковтнути повітря. Натомість, нижче за течією, – за міськими очисними спорудами, псля впадіння річки Сумки, вода виглядає брудною. Це видно, зокрема, на відео, яке зняв користувач Facebook Олександр Петров.