Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Коронавірус у світі. Як його намагаються зупинити у різних країнах

290

Коронавірус продовжує ширитися планетою, і в країнах, де зафіксовані випадки захворювання на цю недугу, запроваджуються різні заходи безпеки, скасовуючи масові заходи та частково закриваючи кордони. ПАРЄ перенесла всі заплановані до кінця березня засідання.

«Слово і Діло» пропонує подивитись, яку протидію новому вірусу, який може перерости в пандемію, у різних країнах світу.

Італія
Мабуть, найбільш безпрецедентні заходи безпеки наразі запровадила Італія, де внаслідок коронавірусу загинуло 463 осіб. Це країна, яка найбільше постраждала від вірусу після Китаю. У вівторок, 10 березня, в Італії набуло чинності рішення, яке запроваджує карантин у всій країні. Про це повідомив прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

Італія поширила карантин на всю країну, Чехія штрафує порушників правил безпеки, Ізраїль вдається до самоізоляції.


Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Наразі в Італії скасували всі масові заходи, тому італійці змушені відмовитися від футболу на стадіонах, відвідування музеїв та концертів та навіть від весіль. Національний олімпійський комітет Італії вирішив скасувати всі спортивні заходи, заплановані в країні до 3 квітня. Також закриті гірськолижні курорти.

На карантині всі школи та університети. Італійцям заборонено виїжджати з міст проживання або навіть виходити з дому без поважної причини. Єдине, від чого не змогли відмовитись мешканці Італії, а їхня влада не змогла накласти повну заборону, то це на шопінг. Щоправда, по магазинах можна ходити за найбільшої потреби, переважно це стосується продуктів та предметів першої необхідності.

Інфікованим особам заборонено залишати свої домівки, запроваджено перевірки для пасажирів круїзних суден.

Чехія
У Чехії на карантин закрили всі школи та університети країни. Чехам не можна виїжджати з країни без гострої необхідності. З 10 березня заборонені театральні, музичні, кіно-, спортивні, релігійні та художні вистави за участю понад 100 осіб. У разі порушення карантину запроваджено штраф у розмірі 130 тис. євро.

Для тих, хто подорожував Італією або був там у відрядженні, автоматично діє самоізоляція. Такі громадяни повинні звернутися до лікаря та самостійно дотримуватися карантину протягом 14 днів.

Австрія
В Австрії запровадили заборону на в’їзд до країни для всіх громадян Італії. Виключенням стануть громадяни, які матимуть довідку про відсутність вірусу.

Австрійців, які зараз перебувають в Італії, МЗС країни хоче терміново евакуювати. Після цього їх зобов’яжуть пройти обов’язковий 14-денний домашній карантин.

За даними Міністерства охорони здоров’я Австрії, кількість випадків зараження вірусом у країні сягнула 158 осіб.

Ізраїль
Найбільшу самоізоляцію у зв’язку із китайським вірусом оголосив Ізраїль, де запроваджено обов’язковий 14-денний домашній карантин для усіх, хто прибуває до країни.

Іноземці, які прибувають до Ізраїлю, повинні надати підтвердження, що в них на території країни є житло для карантину, де вони зможуть провести два тижні.

Громадяни Ізраїлю, які перебувають за його межами та повертаються на батьківщину, також повинні пройти 14-денний карантин.

Сингапур
Уряд Сингапуру проводить активну інформаційну кампанію серед населення. За кожним пацієнтом ведеться спостереження та моніторинг за всіма особами, що контактували з пацієнтом. Якщо виявляється, що хтось контактував з інфікованими, цю особу ізолюють.

Також влада Сингапуру у разі необхідності надає державне житло для самоізоляції тих, хто контактував із хворими на коронавірус.

Усім хворим із симптомами ОРВІ проводять тестування на наявність інфекції. Для ранньої діагностики відкрита мережа медичних кабінетів, де за невелику плату можна перевіритись на наявність вірусу.

Вимірювання температури проводиться навіть на роботі та здійснюється подальший контроль за тими, хто контактував із хворими.

Польща
У країні діє заборона на масові заходи. У Польщі діє санітарний контроль на кордоні з Німеччиною, Чехією та іншими сусідніми державами (у тому числі з Україною).

Перевірка стану здоров’я та заміри температури проводяться серед водіїв та пасажирів на усіх кордонах із сусідніми державами, в усіх аеропортах та портах країни для всіх пасажирів, які прибувають з-за кордону.