Для цього на Недригайлівщині мають обладнити кімнату, в якій зберігаються матеріали про письменників із села Курмани
Поки ж будівля, у якій планують облаштувати музей – пустує. Рік тому там навчалися діти.
В одному з класів лишилася музейна кімната, присвячена письменникам-односельцям.
“Перша спроба створення краєзнавчого шкільного музею у Курманах була при Марії Захарівні Чумак – це вчителька-ентузіаст. Яка була родичем Михайла Осадчого, на той час переслідуваного владою. З того і розпочалося. Коріння цього музею походить через Білоусів, оскільки в сім’ї Григорія Білоуса народилося чотири письменника, з них: Дмитро Григорович, Олекса Григорович, Микола Григорович і племінник Григорій Павлович Білоус”, – розповів завідувач Недригайлівського краєзнавчого музею Іван Абаровський.
Саме тут свого часу навчалися Іван Чумаченко, Михайло Осадчий та брати Білоуси. Матеріали про них займають близько 35 м2: фото, книги, листи, нагороди письменників-земляків. Ідея облаштування у колишній Курманівській школі музею літератури Сумщини виникла у Недригайлівського земляцтва.
“Чому б не у цьому приміщенні, воно ж унікальне, не зробити музей літератури Сумщини, тому що якщо ми візьмемо село Курмани, видатні люди скажімо так – це сузір’я, але у нас кожен район, який не візьми він славиться своїми видатними людьми. Було б добре, якби ми змогли цю ідею реалізувати, тому що музею літератури Сумщини в області немає, то можливо це шанс в рік 100-річчя Дмитра Григоровича Білоуса”, – говорить голова Недригайлівського земляцтва в Сумській області Ірина Панасенко.
Доповнити музей планують калиновою алеєю. Її хочуть висадити по весні.