Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Вийти на акції протесту готові сумчани

632

У разі порушенням президентом «червоних ліній» «Рух опору капітуляції» готовий проводити масові вуличні акції аж до досягнення своїх вимог

Напередодні саміту «нормандської четвірки» у Парижі всеукраїнський Рух Опору «Ні капітуляції!» організував масові акції «Червоні лінії для Зеленського» в Києві та інших містах України, у тому числі у Сумах. Остання із них відбулася 8 грудня 2019 року. В інформаційному просторі навколо цього руху зараз багато різноманітних фейків і маніпуляцій, тож ми зустрілися із координатором Руху на Сумщині Юрієм РАДІОНОВИМ та членом штабу руху Катериною КОСТЮК, щоб почути від них про мету і подальші дії цього руху.

Юрій Радіонов в громадському русі і політиці досить давно. Взяв участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності, потрапив під «зачистку» сумською міліцією Будинку рад 26 січня 2014 р., а потім повернувся на Евромайдан. Рік тому про нього писали усі сумські ЗМІ – він врятував іноземця, що тонув. Катерина Костюк приймала участь ще у Помаранчевій революції 2004 р., але повернулася у громадсько-політичний рух тільки з квітня 2019 року.

До цього кроку її спонукало побоювання, що після приходу нової центральної влади буде втрачено все зроблене за останні п’ять років. «Є відчуття тривоги, що країну зливають, що ми невдовзі можемо прокинутись у країні, що стане частиною «руського міра»», – говорить Катерина Костюк.

Рух Опору капітуляції – це неформальний надпартійний рух без фіксованого членства, сюди увійшли представники близько 20 партій і громадських організацій, але жодна партія чи організація не має на нього впливу. Основа «Руху….» в Сумах – представники більшості партій і організацій національно- патріотичного спрямування. «Так, це справді громадський рух, у нас немає мети прийти до влади чи добитися відставки президента чи дострокових виборів. Рух не є прибічником чи противником жодного політика. Тут зібралися люди із з часто протилежними поглядами: є Національний корпус, який навряд чи можна звинуватити у прихильності до Петра ПОРОШЕНКО, є сам колишній президент, є прихильники Радикальної партії Олега ЛЯШКА, є представники партії «Голос» і т.д. Ми визнаємо легітимність нинішньої влади, обраної всенародним голосуванням. Однак ми боремося за державницькі інтереси, тому окреслюємо «червоні лінії» для влади, за які вона не має права заходити, щоб ми не втратили державу. Зараз головне – запобігти капітуляції перед Росією. Адже завтра країни може просто не стати, і це не пафосні слова»,- підкреслює Юрій Радіонов.

В СМІ і соціальних мережах нещодавно була розгорнута активна кампанія, яка звинувачує «Рух опору капітуляції» у нібито бажанні продовжувати війну і небажанні досягти миру. Юрій Радіонов відкидає ці пропагандистські кліше. «Ми не бачимо якогось реального мирного плану ні президента Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, ні його команди. Ніхто цього не знає, і як він себе поведе – теж ніхто не знає. Говорять про якусь міфічну «формулу Штанмаєра», суть якої кожний бачить по-своєму. Ми за досягнення миру, нам не потрібна війна, не ми її починали, але на умовах виконання Мінських домовленостей, виконання спочатку всіх безпекових умов – виведення російських військ і найманців, повне роззброєння бойовиків і розпуск незаконних збройних формувань, повернення українських прикордонників на кордон із Росією – говорить він. – Проводити вибори на окупованих територіях під дулами автоматів іноземних найманців неможливо, вони мають відбутися тільки після відновлення на звільнених від окупантів територіях по українським законам. Жодної автономії Донбасу не може бути – Конституцією це не передбачено. Автономія будь-якого регіону – це велика небезпека, приклад Криму у 2014 р. це довів. Так, посадовці центральної влади чомусь забули про Крим, який теж окупований, але це питання взагалі знято із порядку денного. Це неправильно».

Сергій БОНДАРЕНКО
Панорама №50-2019