«Сеймський» – перспективи розвитку регіонального ландшафтного парку
Депутати облради мають визначитися із зонуванням регіонального ландшафтного парку «Сеймський», що врегулює ряд конфліктних ситуацій і стане поштовхом для подальшого розвитку територій. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час презентації Проекту організації території РЛП «Сеймський» перед депутатами обласної ради та громадськістю.
Проект організації території РЛП «Сеймський», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів презентувала депутатам завідувач кафедри екології та ботаніки Сумського національного аграрного університету Вікторія СКЛЯР, яка очолювала групу науковців, що розробляли даний проект.
Згідно із проектом організації території «Сеймського», практично 95% парку – це господарська зона, на території якої дозволяється рільництво, садівництво, городництво, мисливство, бджільництво, сінокосіння, випасання худоби, збір грибів, ягід та лікарських рослин, випасання худоби, рибальство тощо. Тому затвердження цього проекту на сесії обласної ради дозволить зняти ряд питань, які хвилюють громадськість сьогодні, підкреслив у своєму виступі Микола Подопригора.
Зокрема, за його словами, зонування території врегулює земельні відносини, тому що сьогодні поки що існує перепона в отриманні прав на нові земельні ділянки, в тому числі і для учасників АТО.
«Діяльність парку лише накладає додаткові зобов’язання на землекористувачів в частині дотримання екологічного законодавства (забороняє використання пестицидів першого і другого порядку та накладає додаткові санкції за розорення сіножатей і пасовищ), – зазначив заступник голови облдержадміністрації. – Саме це питання і турбує сьогодні окремі групи людей, адже його врегулювання перешкодить нецільовому використанню земель парку».
Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор КРИВОЗУБ розповів присутнім, що нині екологічно чисті райони – це рідкість у світі, а продукція, вирощена на таких територіях шляхом органічного землеробства, є більш корисною та значно дорожчою. Тому громадам, які сьогодні знаходяться на території парку, можна було б створити комунальні підприємства і збирати дикі гриби, ягоди, лікувальні трави у промислових масштабах. А це – додаткові надходження до бюджетів, робочі місця тощо.
Робоча група продовжуватиме свою роботу, в тому числі і в районах, землі яких знаходяться на території парку, аби владнати всі непорозуміння і спекуляції навколо діяльності «Сеймського». Прийняття Проекту організації території парку на сесії обласної ради має поставити крапку у цьому питанні.
ІД