Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині готуються до нового навчального року

489

Навчальний період у Сумській області планують розпочати з 1 вересня, за парти мають сісти близько 9 тисяч учнів перших класів. За якою системою працюватимуть школи та чи відкриються дитячі садочки – розповідає начальниця департаменту освіти і науки Сумської ОВА Вікторія Гробова

– Як завершився навчальний рік на Сумщині?
В.Г.: І органи управління освітою в 51 громаді, і керівники закладів, і педагогічний колектив все робили для того, щоб діти отримали знання в дистанційній формі навчання. І ті, хто виїхали за кордон, і за межі Сумської області, – всі без винятку отримали документи про освіту. Сьогодні в області 4948 випускників шкіл. 261 учень отримав золоту медаль і 80 срібних медалей.

– Скільки абітурієнтів складатимуть мультипредметний тест на Сумщині?
– Спочатку було зареєстровано 10 тисяч, зараз підтверджують близько 8 тисяч. Усього заплановано три хвилі підтвердження складання тесту, є ще одна хвиля, тому кількість буде відома пізніше.

– Чи буде зменшено цього року кількість бюджетних місць?
В.Г.: Поки що ми не знаємо, це визначається Міністерством, але пріоритет буде надаватися тим спеціальностям і тим професіям, які потрібні для відновлення нашої держави.

Дмитро Живицький повідомив, що у новому навчальному році учні Сумщини навчатимуться офлайн. Кого це не стосуватиметься?
В.Г.: Офлайн будуть виходити тільки ті заклади освіти, які відповідають кільком критеріям. По-перше: обов’язково повинно бути укриття на ту кількість дітей та персоналу, який працює в закладі освіти. Тому тут ми будемо говорити, що це буде змішана форма навчання. Будуть елементи дистанційної форми навчання і, можливо, переміщення до інших навчальних закладів. Ми розглядаємо зараз будь-які форми. Сьогодні є застереження тільки по 40-ка кілометровій зоні. Там навчання точно буде проходити дистанційно, або розглядатимемо інші форми. Все буде залежати від того, яка ситуація буде в області на перше вересня. Але ми обов’язково будемо питати у батьків, як вони бажають, щоб навчалася їхня дитина. Це може бути і дистанційна форма навчання, навіть, якщо клас навчатиметься офлайн.

Ми розглядаємо зараз створення, в одному із закладів обласного підпорядкування, центру дистанційної освіти. Там учні старших класів зможуть здобути якісну освіту. Це стосується тих дітей, які наразі перебувають за кордоном. Навчання відбуватиметься у синхронній та асинхронній формі. Щоб ті, хто бажає здобути освіту в Україні, могли обрати зручний для себе формат і отримати український атестат про здобуття освіти. Зараз дві робочі групи працюють над визначенням можливих форм навчання.

– Яких руйнувань зазнали заклади освіти області через обстріли військовими РФ?
В.Г.: Руйнувань зазнали понад 80 закладів освіти і кожного дня ця цифра зростає. Минулого тижня було 85. Але, зважаючи на те, що заклади освіти мають не одну будівлю, то це, більше ніж 100 пошкоджених будівель.

– Вже відомо, скільки першачків цього року сядуть за парти?
В.Г.: Так, це буде близько 9 тисяч. Запис до перших класів завершено. Навчання відбуватиметься дистанційно.

– Щодо дошкільної освіти, чи запрацюють дитячі садочки по області?
В.Г.: Це питання зараз опрацьовується з батьками. Ми просимо органи управління освіти, щоб вони зі своїми керівниками громад переговорили, ми знаємо, що є потреба в чергових групах, тому тут питання тільки безпеки. Якщо трохи тихше буде, то, зрозуміло, батьки віддадуть дітей. Там, де можливо, будемо такі невеличкі чергові групи робити. Бо є такі оперативні служби, які повинні працювати, а батькам нікуди дівати дітей, але найголовніше, ми не даємо освіти дітям. Дитина, яка за рік до вступу в перший клас, не відвідує дитячий садочок і не отримує цю дошкільну освіту, ми звичайно будемо втрачати якість освіти. Ми працюємо над цим питанням, чекаємо миру, тому що всім хочеться вийти на роботу і працювати, бо обмежується якість освіти.
Валентина Москвіна
Суспільне.Суми