Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Жителі Сумщини на мітингу вимагали передати ТЕЦ у власність громади

166

Передати у власність громади місцеву ТЕЦ. Із такою головною вимогою прийшли до міської ради люди у Шостці. Зібралось їх біля стін мерії до трьох десятків. Координаторка ініціативної групи Ольга Шабельникова розповіла, що має документи, за якими нинішнє керівництво ТЕЦ не виконує свої зобов’язання. Також люди хочуть дізнатись, чому шосткинські тарифи – одні з найвищих.

“Ми хочемо побачити договір оренди між Харківремонтом і виконкомом, отримати форму 6, де ми будемо бачити, яка складова газу, яка ціна лежить у тарифі, бо рекомендована – 40%, закладено у нас 60%, а коли говорить Будашний, що вартість фактично 80% – звідки ці цифри беруться”, – говорить Суспільному.Суми. Ольга.

За її словами, 20 січня вони передали міському голові та директору підприємства звернення щодо передачі ТЕЦ в управління місту і нині чекають на відповідь.

За словами Шосткинського міського голови Миколи Ноги, ця ТЕЦ і так у власності громади, а з “Харківенергоремонтом» мають договір. Якщо його розірвуть, то мають сплатити борги підприємства перед НАК “Нафтогаз”, а це близько 180 мільйонів гривень. Про борги та тариф підприємства розповів директор ТОВ Микола Будашний.

“Складова газова у тарифах складає 82%, і десь 10-11 %- це заробітна плата, яка теж не дуже висока. За 2020 рік у нас середня заробітна плата склала 9 тисячі 202 гривні. У нас нижча на 4 тисячі від середньої заробітної плати”, – говорить Будашний.

Про борги підприємства перед НАК Нафтогазом Микола Будашний сказав, що 100 млн грн їм заборгували шосткинці, шість мільйонів їм винні бюджетні установи, інші споживачі – чотири млн. А ще у боржниках перед “Харківенергоремонт” – державне підприємство “Енергоринок”, їм заборгувало 54,5 млн грн. Сесію ж міської ради, на якій мають розглядати й це питання, планують провести 5 лютого.
Фото Шостка.инфо