Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Який краще купити ровер?

1,240

Залежно для якого випадку, скаже експерт по велосипедам, прочитавши назву цієї статті. І буде, звичайно, правий. Пропонуємо вам розглянути нижче, які бувають види роверів і для яких випадків підходить той чи інший ровер.

Ровер – легендарний “Бродяга”

Почнемо з того, що “ровер” – ім’я загальне в Україні, особливо в Західній частині країни (а також в Білорусії і Польщі). Тому що жителі Західної України відвіку називають цим словом велосипед. На відміну від жителів Центральної і Східної України, де вкоренилося більш звична назва — “велосипед”. Однак обидві назви двоколісного друга запозичені: “ровер” з англійської мови, а “велосипед” з французької. Варто також додати, що слово “ровер” зобов’язане своїм виникненням назві легендарної британської фірми “Ровер”, яка була заснована інженером Джоном Кемпом Старлі. Спочатку компанія називалася Starley & Sutton Co, кількома роками пізніше була перейменована в The Rover Company Limited. З 1878 року ця компанія випускала відомі автомобілі марки Rover, а трьома роками раніше, в 1875 році, налагодила виробництво велосипедів тієї ж марки. По суті, ровер, придуманий інженером Старли в 70-і роки ХІХ століття, став прототипом сучасного велосипеда, головна відмінність якого є колеса однакового діаметру (у його попередника, котрий називався “пенні-фартинг”, переднє і задні колеса мали різні діаметри).

Словом, ровер – це цілком сучасний велосипед, котрий служить надійним транспортним засобом і прекрасно підходить для занять спортом, туризмом і для відпочинку. Сьогодні купити ровер можна як в багатопрофільних спортивних маркетах, так і спеціалізованих магазинах, наприклад, в веломагазині Velo Shop Україна. Хочеться додати, що ровер не тільки універсальний засіб пересування, але ще й чудовий спосіб знайти однодумців і друзів.

Залежно від особливості місцевості (місто, шосе, рівнина, гори, ліс) і умов їзди (крос, гонка або велосипедна прогулянка), а також від того, хто буде керувати цим транспортним засобом (чоловік, жінка або дитина), ровери діляться на наступні види:

  • шосейні – для занять спортом і тривалих подорожей;
  • гірські – найбільш пристосовані до їзди по горбистій місцевості;
  • екстрим – для виконання різних трюків;
  • фетбайкі – завдяки широким шинам можуть відмінно впоратися з бездоріжжям;
  • міські – естетичні, маневрені, комфортні ровери створені спеціально для міських умов;
  • фікси – ровери з фіксованою передачею, у котрих під час руху постійно крутяться педалі, а гальмування відбувається лише за допомогою натискання ногами на педалі;
  • жіночі – призначені для представниць прекрасної статі;
  • дитячі – різнокольорові, веселі мініатюрні ровери забезпечені додатковими коліщатками, котрі забезпечують велосипеду необхідну стійкість;
  • електро – оснащені електродвигунами.

Кожен з зазначених видів роверів має свої конструктивні відзнаки, котрі полягають перш за все в різних діаметрах коліс, товщині покришок, гумі, з котрої вони зроблені, кількості швидкостей, конструкції приводного механізму, типі керма і типі гальм, матеріалі рами, вазі вироби і його статусі (професійний, аматорський). Далі ми трохи детальніше поговоримо про гірські велосипеди, котрі також можна придбати в інтернет-магазині Velo Shop Україна.

Основні відмінні риси гірських велосипедів

Гірські або горні велосипеди – це своєрідні велосипедні позашляховики, котрі відрізняються відмінною прохідністю. Вони незамінні не тільки в горбистій і гірській, але і в сільській місцевості та лісі. Іншими словами, гірські велосипеди призначені не стільки для катання, скільки для подолання перешкод, що, безумовно, позначається на конструкції цих роверів. Для гірських велосипедів властиві такі чинники:

Підвищена міцність рами і інших елементів конструкції, що позначається на більшому, ніж у інших роверів, вазі всього вироби.

Широкі шини з глибоким протектором застосовуються для кращої прохідності і стійкості (правда, у цих шин є зворотна сторона медалі – при їзді по рівній поверхні вони викликають деякий шум і вібрації).

Високе пряме кермо, велика кількість швидкостей, спеціальні амортизатори, дискові гальма та інші деталі конструкції дозволяють велосипедисту як долати саме непрохідне бездоріжжя, так і виконувати різні трюки, заради яких нерідко набувають гірські велосипеди.

Гірський велосипед – це досить “аскетичний” вид ровера. На ньому зазвичай не передбачені багажник, крила та інші елементи, котрі властиві, наприклад, міським ровер. Однак при цьому ціна на гірські велосипеди далеко не аскетична і найчастіше значно вище, ніж у інших двоколісних побратимів.